Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uzyskanie wiedzy na temat funkcjonowania samorządu terytorialnego oraz nabycie przez nowo wybranych radnych podstawowych umiejętności funkcjonowania w Radzie i środowisku lokalnym, temu celowi służyło przeprowadzenie w minioną sobotę szkolenia dla radnych.
Szkolenie odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego i przeprowadzone zostało przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej -
Ośrodek Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pańki.


fot. Andrzej Kozłowski
Wykładowcą był Piotr Strzępek z Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach

Tematyka szkolenia obejmowała m.in., takie zagadnienia jak: istota samorządu terytorialnego, struktura samorządu terytorialnego, powiat jako jednostka samorządu, władze powiatu, zadania radnych, ich prawa i obowiązki, akty prawa miejscowego stanowione przez powiat, nadzór nad działalnością powiatu, zadania rady w zakresie rozpatrywania skarg.
W szkoleniu uczestniczyli zarówno ci radni, którzy zostali wybrani po raz pierwszy do Rady Powiatu jak i ci, którzy zasiadają w niej po raz kolejny.
Szkolenie pozwoli nowym radnym w sposób bardziej odpowiedzialny i kompetentny pełnić ich mandaty i ułatwi im pracę w komisjach i sesjach Rady.

18

GRU

2006

70836

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.