Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Święto Ludowe w Złotym Potoku. Starosta uhonorowany za zasługi dla Województwa Śląskiego.

W dniu 26 maja 2007 r. (sobota) w Złotym Potoku odbyły się obchody Wojewódzkiego Święta Ludowego, zorganizowane przez Zarząd Wojewódzki Polskiego Stronnictwa Ludowego w Katowicach, Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Częstochowie oraz Urząd Gminy w Janowie.
Złoty Potok była miejscem, do którego zjechali liczni goście i przedstawiciele samorządu terytorialnego i PSL z całego województwa. Obchodzone były pod hasłem "Polska Lepszych Szans".
Tradycyjnie obchody rozpoczęła Msza Św. koncelebrowana w intencji ruchu ludowego na błoniach pod Hotelem "KMICIC".
Po mszy rozpoczęła się część oficjalna obchodów.
Wśród gości uroczystości byli m.in.: Prezes PSL Waldemar Pawlak, Prezes Kółek i Organizacji Rolniczych Władysław Serafin, Starostowie: myszkowski - Marian Wróbel, częstochowski - Andrzej Kwapisz, kłobucki - Stanisław Garncarek, Burmistrz Miasta Myszkowa - Janusz Romaniuk, Wicemarszałek Krajowego Sejmiku Chłopów Polskich w Lublinie, a zarazem radny wojewódzki i przewodniczący Komisji Samorządów i Promocji Regionu - Zygmunt Wilk, Przewodnicząca Rady Krajowej Kół Gospodyń Wiejskich w Warszawie - Bernadetta Niemczyk, prezes Zarządu Powiatowego PSL - Wicestarosta Jan Kieras, radna powiatowa Anna Socha,
Wójt Niegowy - Krzysztof Motyl, radny wojewódzki Marek Migas, radni powiatowi Andrzej i Zofia Jastrzębscy.
W swoim wystąpieniu Prezes PSL - Waldemar Pawlak nawiązał do charakteru Święta Ludowego, jako czasu spotkań z przyjaciółmi i rozmów o ważnych sprawach. Odniósł się także do aktualnych wydarzeń społecznych i politycznych w kraju jak strajk lekarzy, napięta sytuacja w oświacie. Prezes Pawlak zaapelował o przywrócenie normalności: "Polska nie musi być ani liberalna ani radykalna - może być normalna."
Ogólnopolskie Święto Ludowe było także okazją do wyróżnienia osób, które w ostatnim czasie zdobyły szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej.
Starosta Myszkowski Marian Wróbel i Prezes Banku Spółdzielczego w Myszkowie - Leokadia Mizerska zostali uhonorowani Odznaką Honorową "Za zasługi dla Województwa Śląskiego" przyznawane przez Sejmik Wojewódzki za zasługi w promocji województwa.
Po części oficjalnej rozpoczęły się występy artystyczne. Gwiazdą wieczoru był zespół BAYER FULL. Wystąpili także laureaci Regionalnego
Festiwalu Piosenki Rozrywkowej Odlotowe Hity, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Mykanowa, Widowisko kabaretowe: Dzióbka Dej Czyli Biesiada Śląska, Zespół Regionalny Żywczanie z Żywca, zespół Rivieras z Ołomuńca. W trakcie imprezy wybrano także Gospodynię Śląska, Chłopa Śląska i Miss Majówki. Impreza w szampańskiej atmosferze trwała do białego rana.

29

MAJ

2007

51223

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.