Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Inwestycja Gminy Poraj. Otwarcie kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej w Choroniu

Pod koniec sierpnia 2005 r. Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził projekty złożone przez gminy w ramach działania "Odnowa wsi oraz zachowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego" Sektorowego Programu Operacyjnego Restrukturyzacja i Modernizacja Sektora Żywnościowego oraz Rozwój Obszarów Wiejskich (SPO - ROL).
Spośród złożonych wniosków pozytywnie ocenę formalną uzyskał m.in. wniosek gminy Poraj, pod nazwą "Budowa obiektów sportowych na terenie placu szkolnego przy Szkole Podstawowej w Choroniu" na kwotę 339.609,60zł.
Inwestycja została sfinansowana z Działania 2.3 SPO-ROL z pochodzącą z Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji w Rolnictwie.
W minioną sobotę, 19 maja br. oddano do użytku mieszkańcom gminy tą inwestycję, w postaci kompleksu sportowego: boiska do gry w piłkę nożną oraz kortu tenisowego.
Na uroczystość tę przybyło wielu znamienitych gości w osobach : Poseł na Sejm RP Jadwigi Wiśniewskiej, Wicestarosty Jana Kierasa, radnych powiatowych: Anny Sochy, Danuty Służałek - Jaworskiej i Łukasza Stachery, radnych Gminy Poraj i dyrektorów szkół.
Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu Państwowego. Przemówienia okolicznościowe wygłosili Wójt Gminy Poraj Marian Szczerbak, Poseł na Sejm RP Jadwiga Wiśniewska i Wicestarosta Jan Kieras.
Przecięcia wstęgi dokonali wszyscy obecni goście, a uczestniczący w uroczystości Proboszcz Parafii pod Wezwaniem Św. Jana Chrzciciela w Choroniu, ks. Jan Lisiecki dokonał poświęcenia nowego obiektu.
Uczniowie szkoły zaprezentowali program artystyczny, który wzbudził aplauz wśród oglądających. Część artystyczną uświęcił występ Koła Gospodyń Wiejskich z Choronia. Panie oprócz wykonania popularnych piosenek ludowych, zaprezentowały zabawny skecz, rozgrywający się na targu, na którym spotkały się dwie przekupki, opowiadający o przedstawicielach lokalnych władz. Skecz ten, rozbawił publiczność i zaproszonych gości do łez.
W trakcie uroczystości rozegrany został mecz w piłkę nożną pomiędzy rodzicami uczniów szkoły a jej absolwentami. A rodzinnej atmosferze towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci i loteria fantowa.

22

MAJ

2007

8611

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.