Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Starosta Marian Wróbel spotkał się z grupą młodzieży - uczestnikami konkursu "Wygraj Brukselę".
Konkurs został zorganizowany przez Śląski Związek Gmin i Powiatów oraz Stowarzyszenie Akademia Edukacji Europejskiej i wyłonił 4 finalistów z powiatu myszkowskiego, którzy 30 września br. odwiedzą w nagrodę Brukselę.
Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Myszkowie: Elżbieta Wcisło i Beata Zenderowska oraz Liceum Ogólnokształcącego w Myszkowie: Gabriela Będkowska i Piotr Wierzchowski.
Opiekunami uczniów byli: Jolanta Skorupa w ZS Nr 1 w Myszkowie i Anna Miśkiewicz w LO w Myszkowie.


Fot. Andrzej Kozłowski
Laureaci otrzymali okolicznościowe dyplomy. Nagrody w postaci atrakcyjnego wyjazdu do Brukseli ufundował Zarząd Powiatu w Myszkowie.

W dniach 30 września - 5 października br. myszkowianie wraz z innymi laureatami konkursu zwiedzą Parlament Europejski, Królewskie Muzeum Armii i Historii Wojen w stolicy Belgii, zwiedzą pole bitwy i muzeum napoleońskie w Waterloo oraz odwiedzą Antwerpię. Przebywając w Brukseli odbędą spotkanie z polskimi eurodeputowanymi, spotkają się z panią komisarz D. Hubner.
Organizatorami Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej "Wygraj Brukselę!" są Śląski Związek Gmin i Powiatów oraz Stowarzyszenie "Akademia Edukacji Europejskiej" Celem konkursu jest promocja obiektywnej i rzetelnej wiedzy o instytucjach, politykach i programach Unii Europejskiej. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Spośród uczestników konkursu wyłonionych zostaje 40 laureatów (nie więcej niż 5 z jednego miasta na prawach powiatu lub powiatu ziemskiego), którzy w nagrodę biorą udział w podróży studialnej do Brukseli. W ramach podróży odbywają się spotkania w ważnych instytucjach w Brukseli takich jak: Parlament Europejski, Komisja Europejska, Przedstawicielstwo RP przy UE oraz NATO. Uczestnicy biorą również udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi pracującymi na co dzień w instytucjach europejskich. Do tej pory odbyło się już sześć edycji konkursu, który co roku cieszy się ogromną popularnością wśród młodzieży.

20

CZE

2007

66121

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.