Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W dniach 12 - 14 czerwca z wizytą roboczą w powiecie myszkowskim przebywali przedstawiciele lokalnego samorządu z Okręgu Broxtowe i Uniwersytetu Nottingham.
W Myszkowie gościli Ashley Marriott wicedyrektor ds. budownictwa mieszkaniowego, zdrowia i rekreacji urzędu Okręgu w Broxtowe oraz Chris Parker z Nottingham Trent University.


Fot. Andrzej Kozłowski
Spotkanie z polskimi samorządowcami

Głównym punktem wizyty było przygotowanie założeń tzw. "Projektu jurajskiego", który będzie realizowany w ramach umowy o przyjaźni między Powiatem Myszkowskim a Okręgiem Broxtowe.
W środę odbyło się spotkanie delegacji angielskiej z przedstawicielami samorządu z terenu powiatu myszkowskiego. W spotkaniu udział wzięli Starosta Myszkowski Marian Wróbel, Wicestarosta Jan Kieras, Wójt Niegowy Krzysztof Motyl (oprowadzający delegację po terenie gminy Niegowa) i Wójt Poraja Marian Szczerbak, a także pracownicy urzędów reprezentujący: Burmistrza Żarek Dominika Mianowska oraz Burmistrza Miasta Myszkowa Paweł Skotniczny.
Rozmowy dotyczyły planów związanych z realizacją projektu. Wójt Poraja Marian Szczerbak zaprezentował gościom interesujący pokaz multimedialny zagospodarowania terenów wodnych w gminie Poraj.


Fot. Andrzej Kozłowski
Wizyta w budynku pałacyku dawnych przemysłowców Baurertzów, w którym do k. czerwca swą siedzibę ma PUP w Myszkowie

Goście odwiedzili teren między Przewodziszowicami a Łutowcem, na którym już za tydzień pracować będzie grupa badawcza studentów z Uniwersytetu w Nottingham, a także aktualny budynek Powiatowego Urzędu Pracy, który z końcem czerwca pozostanie budynkiem przeznaczonym do adaptacji na nowe cele oraz Liceum Ogólnokształcące w Myszkowie.
Delegacja zapoznała się także z walorami turystycznymi gminy Żarki, zwiedzając m.in. Leśniów, Kirkut i Rynek.


Fot. Andrzej Kozłowski
Odwiedziny w odrestaurowywanym bobolickim zamku

Poza tym na trasie wizyty znalazły się: odbudowywany Zamek w Bobolicach, po którym Anglików oprowadził współwłaściciel obiektu i radny powiatowy Dariusz Lasecki, Osrodek Jeździecki "Orle Gniazdo" w Niegowie oraz gospodarstwo agroturystyczne Marcina Pałęgi w Niegowie.

18

CZE

2007

26582

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.