Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

W miniony piątek, w budynku Starostwa Powiatowego, Katowicka Firma Collect Consulting, specjalizująca się w pozyskiwaniu finansowania z funduszy strukturalnych przeprowadziła bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych (Non-Governmental Organisations, NOGs) z Powiatu Myszkowskiego.
Powiat Myszkowski prowadzi politykę współpracy z organizacjami pozarządowymi, w oparciu o przyjęty na rok bieżący program współpracy.
W zakresie tej działalności Powiat wspomaga technicznie, szkoleniowo lub informacyjnie organizacje pozarządowe.
Udziela podmiotom prowadzącym działalność pożytku publicznego pomocy organizacyjnej i merytorycznej.
Przedmiotem szkolenia była możliwość zdobycia grantów z Funduszu dla Organizacji Pozarządowych (FOP).


Fot. Andrzej Kozłowski
Zebranych powitali Łukasz Stachera - radny Rady Powiatu i Iwona Hałaczkiewicz - Sekretarz Powiatu.

Konsultantka Collect Consulting przedstawiła uczestniczącym w szkoleniu przedstawicielom organizacji pozarządowym o założeniach, według których funkcjonuje FOP. Poinformowała na jakich zasadach można starać się o granty. W latach 2007 - 2009 do wykorzystania w ramach Funduszu jest 37,8mln euro. Wysokość grantów o jakie NGOs mogą się ubiegać waha się od 5000 do 250 000 euro.
Podczas szkolenia specjalistka z Collect Consulting przedstawiła zasady aplikowania o granty. Podpowiedział w jaki sposób opisać zgłaszany projekt, tak by zwiększyć szanse na pozyskanie środków z Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.
Doświadczenie pokazuje, że kluczowe dla pozyskania środków z zewnętrznych funduszy jest odpowiednie opisanie projektu i przygotowanie dokumentacji.
NGOs mogą się ubiegać o wsparcie dla projektów niedochodowych, które będą zgodne z podstawowymi założeniami Funduszu. Na szkoleniu przedstawione zostały obszary w ramach których przedsięwzięcia muszą być realizowane, by uzyskały granty z FOP. Podczas szkolenia został także przedstawiony katalog kosztów kwalifikowanych, na pokrycie których będzie można uzyskać pomoc z Funduszu.

05

CZE

2007

84379

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.