Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wystawa prac Tadeusza Puszczewicza w Starostwie Powiatowym

Podczas minionej sesji Rady Powiatu, w Sali sesyjnej miało miejsce otwarcie wystawy prac Tadeusza Puszczewicza.
Tadeusz Puszczewicz - ur. 12 maja 1932 roku, artysta malarz, grafik z gminy Koziegłowy. Pochodzi z rodziny Józefa i Józefy z Rutkiewiczów.
Absolwent Państwowego Liceum Technik Plastycznych w Częstochowie. W przeszłości pracował jako nauczyciel metaloplastyki w latach 1954-1957.
Jest wykonawcą polichromii w ponad 30 kosciołach i kaplicach. W sumie namalował ponad 400 obrazów, głównie w technice olejnej i akwareli.
Wśród tematyki jego prac dominują pejzaże, martwe natury, obiekty sakralne i świeckie, obejmujące teren ziem powiatu myszkowskiego, częstochowskiego, będzińskiego, zawierciańskiego.
Tadeusz Puszczewicz w czasie spotkań z młodzieżą uczy prawdziwej wrażliwości artystycznej i umiłowania piękna ziemi ojczystej.
Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym m.in.: Nagrody Wojewody Częstochowskiego za całokształt twórczości oraz tytułem: "Zasłużony dla Gminy i Miasta Koziegłowy", a także dyplomem Ministerstwa Rozwoju Wsi i Rolnictwa za działalność artystyczną.
Jego malarstwo stanowi nieocenione źródło wiedzy poznawczej: najbliższego środowiska, zabytków, cech lokalnej architektury. Twórczość Puszczewicza niesie ze sobą wartości edukacyjne, ucząc odbioru działa artystycznego i wiedzy o przeszłości. Ponadto rozwija, szczególnie wśród młodzieży, lokalny patriotyzm, utożsamia odbiorcę z regionem, rozwijając jego zainteresowania i propagując walory historyczne i przyrodnicze naszego regionu.
W najbliższych tygodniach malarstwo naszego lokalnego artysty podziwiać będzie młodzież szkolna. Planowane są spotkania młodzieży z artystą.
Prezentacja została przygotowana przez Wydział Rozwoju i Promocji, we współpracy z Fundacją "ŻYCZLIWI" Antoniego Frączka, b. radnego powiatowego.


Fot. Andrzej Kozłowski
Otwarcie wystawy miało miejsce podczas ostatniej sesji RP


Fot. Andrzej Kozłowski
Wystawa prac artysty

03

CZE

2007

67312

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.