Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ruszyły prace remontowe elewacji budynku Starostwa Powiatowego w Myszkowie.


Fot. Andrzej Kozłowski
Budynek Starostwa Powiatowego

Obiekt zlokalizowany jest w centrum miasta przy ulicy Pułaskiego. Wybudowany został w latach 70-tych, pierwotnie pełniąc funkcje biurowe zakładów papierniczych. Dziś w całości pełni funkcję budynku administracji państwowej. Mieszczą się tu Starostwo Powiatowe, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, a pomieszczenia dzierżawi także Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


Fot. Andrzej Kozłowski
Wokół budynku ustawione zostały rusztowania

Dziś urząd nie prezentuje się okazale. Z elewacji budynku w wielu miejscach odpada tynk lub farba. Stan techniczny pozostawia także wiele do życzenia.

Jednak już wkrótce budynek Starostwa zyska nowy, atrakcyjny wygląd zewnętrzny.

Od poniedziałku ruszyły prace. Remont polega na dociepleniu ściany północnej i południowej oraz dachu części wysokiej budynku. Wokół budynku w przyziemiu zostanie wykonany tynk kamyczkowy żywiczny a ściany docieplone płytami styropianowymi. Przebudowane zostaną także schody zewnętrzne, które pokryte będą gresem mrozoodpornym oraz wybudowane zostanie zadaszenie nad wejściami. Na dachu, który zostanie pokryty twardymi płytami z wełny mineralnej, ułożona będzie nowa papa oraz wykonane zostaną prace blacharskie.
Remont przeprowadza firma MIR - BUD MIROSŁAW HAŁADYN z Zawiercia.
Pragniemy przeprosić wszystkich interesantów za ewentualne utrudnienia związane z remontem, aż do zakończenia robót , czyli do 15 października 2007 roku. Wkrótce znacznej poprawie ulegnie estetyka naszego budynku.

15

SIE

2007

89215

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.