Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Mieszkańców Powiatu

Po raz 17 w Polsce zapłonął ogień harcerskiego Betlejemskiego Światła Pokoju.
"Światło" jest symbolem pokoju, wzajemnego zrozumienia poszczególnych ludzi i narodów, jest znakiem nadziei życia pozbawionego konfliktów i waśni. Harcerze, roznoszą Betlejemski Ogień po całym kraju i przekazują go poza granice Polski, gdzie dociera do całej Europy a nawet poza krąg polarny.
Zanoszone jest Prezydentowi RP, Premierowi, Marszałkom Sejmu i Senatu. Światło trafia do kościołów, urzędów, organizacji, szpitali.
Uroczystość przekazania Światła odbyła się 23 grudnia br. w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myszkowie - Mijaczowie o godz. 18.00, podczas odprawianego przez proboszcza tutejszej parafii - ks. Jana Batorskiego nabożeństwa, myszkowscy harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju mieszkańcom oraz władzom powiatu i miasta. Z rąk harcerzy ich symbol pokoju odebrali m.in.: Starosta Myszkowski Marian Wróbel, Wicestarosta Jan Kieras i Poseł na Sejm RP Jadwiga Wiśniewska.

29

GRU

2007

82802

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.