Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Starostwie uczono jak pozyskiwać inwestorów

W miniony wtorek 26 lutego, sala sesyjna Starostwa Powiatowego wypełniła się przedstawicielami samorządów z województwa śląskiego i specjalistami w zakresie inwestycji i obsługi inwestorów. W trakcie seminarium "Skuteczne pozyskiwanie i obsługa inwestorów", próbowano odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób należy pozyskiwać i obsługiwać inwestorów aby podejmowane działania odniosły zamierzony efekt.

Organizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe, a także Urząd Miasta w Myszkowie, Śląski Związek Gmin i Powiatów oraz Wydział Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego.
Doświadczeniami w tym zakresie dzielili się m.in. przedstawiciele Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Śląskiego Centrum Obsługi Inwestora oraz kilku samorządów z naszego województwa.

Spotkanie poprowadził starosta myszkowski Marian Wróbel, a uczestniczyli w nim m.in. wicestarosta Jan Kieras, przewodniczący Rady Powiatu Janusz Jakubiec, radni Dorota Kaim - Hagar, Jadwiga Skalec, Małgorzata Jędrycha - Gorczyca, Łukasz Stachera, dyrektor Śląskiego Związku Gmin i Powiatów Ferdynand Morski, dyrektor Wydziału Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Tadeusz Adamski, wójtowie i burmistrzowie Poraja Marian Szczerbak, Lelowa Jerzy Szydłowski, a także wójtowie i burmistrzowie Wilkowic, Zbrosławic, Pawłowic, Kruszyna.


Fot. Andrzej Kozłowski
Seminarium poprowadził Starosta Marian Wróbel

Seminarium otworzył starosta myszkowski Marian Wróbel. Witając gości powiedział m.in.: "Celem seminarium jest próba odpowiedzi na pytanie w jaki sposób należy pozyskiwać i obsługiwać inwestorów, aby podejmowane działania odniosły zamierzony efekt. Przy okazji powiem, że z naszego Myszkowskiego punktu widzenia seminarium jest bardzo przydatne i pożyteczne, bowiem aktywnie staramy się o pozyskiwanie nowych inwestorów. Pragnę zapewnić, że władze Starostwa rozumieją wyzwania globalnej gry o inwestora, a tym samym gry o sukces społeczności lokalnej powiatu. Doceniamy biznes, przedsiębiorców i staramy się reagować odpowiednio na nowe możliwości tworzące się w skali makro, zdając sobie sprawę, że obsłużenie inwestora i jego decyzja o zainwestowaniu - determinowane są nie tylko podstawową infrastrukturą, ale także szeregiem innych parametrów i czynników decydujących w ostateczności o zainwestowaniu kapitału."


Fot. Andrzej Kozłowski
Interesujące wystąpienia prelegentów ściągneły do Starostwa spore grono słuchaczy

27

LUT

2008

4144

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.