Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W minioną środę w Szkole Podstawowej Nr 6 w Myszkowie Nowej Wsi odbył się Dzień Kobiet. Impreza zorganizowana wspólnie przez Radę Pedagogiczną Szkoły i wicestarostę Jana Kierasa ściągnęła do "Szóstki" spore grono pań.


Fot. Andrzej Kozłwoski
Życzenia starosty Mariana Wróbla i wicestarosty Jana Kierasa dla Pań

Uroczystość uświęciły występy artystyczne dzieci z tutejszej Szkoły Podstawowej, które zaprezentowały zabawny spektakl muzyczny, swoją choreografią i kostiumami wywołujący na twarzach obecnych niejeden uśmiech. Mogliśmy bowiem w tym śmiesznym widowisku słowno - muzycznym odnaleźć: biblijnych Adama i Ewę, "jaskiniowców", Indian, czy starożytnych Greków i Rzymian oraz szereg innych postaci w zabawny sposób odzwierciedlających kontakty damsko - męskie i relacje małżeńskie na przestrzeni dziejów.


Fot. Andrzej Kozłwoski
Nowowiejski Dzień kobiet zaszczyciło swą obecnością liczne grono zacnych gości

W imprezie udział wzięły Panie, które tłumnie tego dnia wypełniły salę gimnastyczną oraz zaproszeni goście w osobach: Starosty Myszkowskiego Mariana Wróbla, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Łukasza Stachery, radnych Rady Powiatu Anny Sochy, Andrzeja Jastrzębskiego, Dariusza Laseckiego, dyrektora SP ZOZ Wojciecha Pichety, radnych Rady Miasta Andrzeja Błaszaka i Zofii Chwalby, przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego - wicedyrektora Wydziału Terenów Wiejskich Artura Janosika, dyrektor tutejszej podstawówki Alicji Walugi.
Miłe i wręcz rodzinne spotkanie urozmaicił również konkurs, w którym Panie wybierały najlepszy ich zdaniem aforyzm o kobietach. Wybór był dość trudny, gdyż wszystkie propozycje naszpikowane były paradoksem, prowokacją artystyczną czy eksperymentem psychologicznym, dokonującym momentami szokującej dekonstrukcji schematów myślenia, m.in.: "Jeśli uważasz, że kobiety to słaba płeć, spróbuj w nocy przeciągnąć kołdrę na swoją stronę", "Nie dziw, że są harde urodziwe panie, wszak im gładsze jest drzewo, tym trudniej wleźć na nie", "Archeolog to wymarzony mąż - im kobieta starsza, tym bardziej się nią interesuje", "Pesymista twierdzi, że wszystkie kobiety to nierządnice. Optymista twierdzi, że nie, ale ma nadzieje". Najwięcej głosów zebrał jednak aforyzm: "Piękna kobieta - to raj dla oczu, piekło dla duszy, a czyściec dla kieszeni". Zwyciężczynie otrzymały nagrody w postaci zestawów słodyczy, a każda z Pań czekoladę ufundowaną przez Wicestarostę Jana Kierasa. Imprezę uatrakcyjniła tradycyjna lampka szampana podawana Paniom przez zaproszonych gości.
Jak podsumował imprezę wicestarosta Kieras: "Jest to już szósta z rzędu impreza, będąca kontynuacją organizowanych uprzednio nad Stawem, a obecnie w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi. Dziś Panie nie wyobrażają sobie aby tej imprezy niebyło, dzieje się tak zapewne z uwagi na jej niepowtarzalny, wręcz rodzinny klimat." Wicestarosta obiecał, że dopóki będzie żył o Paniach w Nowej Wsi nie zapomni, a Dzień kobiet będzie organizowany, ale realizowany z nowymi inicjatywami, pomysłami i w nowej formule.

19

MAR

2008

72707

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.