Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Piękno krajobrazu wiejskiego Jury oczami młodych

W Zespole Szkół Nr 2 w Myszkowie Będuszu odbył się w miniony piątek finał powiatowego konkursu plastyczno - fotograficznego dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych "Piękno krajobrazu wiejskiego Jury Krakowsko-Częstochowskiej i okolic". Cenne nagrody w konkursie ufundował Starosta Myszkowski, który objął imprezę patronatem.
Konkurs odbywał się z okazji przypadającego na 11 kwietnia Dnia Ziemi.
Prace w konkursie zaprezentowali uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatów myszkowskiego i będzińskiego.
Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości lokalnej przyrody, architektury, kształtowanie poczucia tożsamości z "Naszą Małą Ojczyzną", popularyzacja i promocja walorów przyrodniczych powiatu i okolic, rozwijanie kreatywności uczestników konkursu, kształcenie umiejętności posługiwania się środkami komunikacji niewerbalnej oraz popularyzacja i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych oraz fotograficznych.
Pomysłodawczyniami konkursu i jego organizatorkami były nauczycielki przedmiotów przyrodniczych tutejszej szkoły: mgr Anna Czechowska i mgr Magdalena Duda-Hom.


Fot. Andrzej Kozłowski
Laureaci konkursu ze starostą myszkowskim Marianem Wróblem i wicestarostą Janem Kierasem

Starosta Myszkowski Marian Wróbel skierował do laureatów konkursu słowa uznania: "Jestem pod dużym wrażeniem Waszych umiejętności zarówno artystycznych jak i wrażliwości na postrzeganie. Doceniam w pełni Wasze dążenie do poznania najbliższego środowiska wiejskiego i specyfiki wsi naszego regionu. Jestem pewien, że rozumiecie wartość cennych obiektów kulturowych i przyrodniczych na terenach wiejskich naszego powiatu. Życzę Wam abyście dalej rozwijali w sobie młodzieńczy zapał w zdobywaniu wiedzy o kulturze własnego regionu".
Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych: - młodzież gimnazjów (wiek 13-15 lat) i młodzież szkół ponadgimnazjalnych (wiek 16 - 19 lat ).
Komisja konkursowa w składzie: Anna Czechowska, Magdalena Duda - Hom, Andrzej Jastrzębski i Janina Kałuża oceniła w sumie 70 prac konkursowych doceniając walory artystyczne, estetykę, technikę wykonania interpretację i niekonwencjonalne podejście do tematu.

W konkursie udział wzięły szkoły z Myszkowa oraz gmin Koziegłowy, Siewierz, Poraj.
W kategorii gimnazja:
I nagroda: Karina Cor z Zespołu Szkół w Siewierzu i Dawid Początek z Gimnazjum Nr 5 w Myszkowie,
II nagroda: Magdalena Kucharska z Gimnazjum w Żarkach Letnisko
Wyróżnienia: Joanna Niedbała z Gimnazjum Nr 1, Barbara Kawka z ZSP Nr 1, Agnieszka Zenderowska z ZS w Pińczycach, Sylwia Karoń z Gimnazjum w Poraju oraz Artur Kwiatkowski z Gimnazjum Nr 5.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
I nagrody nie przyznano.
II nagroda: Monika Kulak z Zespołu Szkół Nr 2 Myszkowie.


Fot. Andrzej Kozłowski
Konkurs przyrodniczy wzbogacił multimedialny pokaz kwiatów - kwiatów polskich, pełen magii i doniosłości dojrzały pokaz multimedialny oparty na "Kwiatach polskich" Juliana Tuwima wykonany przez uczniów

Nagrody w konkursie wręczyli starosta myszkowski Marian Wróbel, wicestarosta Jan Kieras, dyrektor ZEAS w Myszkowie Leon Okraska i dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Myszkowie Jerzy Bryś.

17

KWI

2008

9595

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.