Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W przeddzień Światowego Dnia Książki, przypadającego na 23 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach odbył się VIII Wojewódzki Konkurs Czytelniczy Kto czyta, nie błądzi. Patronat nad impreza objęli Starosta Myszkowski Marian Wróbel i burmistrz Żarek Klemens Podlejski.


Fot. Andrzej Kozłowsk
Zwycięzcy konkursu ze starostą myszkowskim Marianem Wróblem i dyr. Tadeuszem Pakułą

Tegoroczna edycja - Jan Paweł II - Polak, którego zna cały świat zgromadziła uczniów klas IV - VI z 35 szkół z kilku powiatów północnej części województwa śląskiego. Warto dodać, że imprezę zorganizowano przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, pozyskując fundusze w ramach otwartego konkursu na zadania w dziedzinie edukacji publicznej.
Prosta formuła zabawy sprawdziła się przez 8 lat - rozwiązywanie testu wielokrotnego wyboru jako część I oraz turniej z działem publiczności jako finał. Uczniowie musieli wykazać się bogatą wiedzą na temat życia i działalności naszego Wielkiego Rodaka; przeczytali wyznaczone przez organizatorów teksty oraz wybrane przez siebie pozycje.
Tradycją konkursów jest wręczanie dużej liczby książek najlepszym czytelnikom; w tym roku cenne wydawnictwa trafiły do 38 uczniów.
"Niech te wartościowe książki, które otrzymacie, pozwolą wam zdobywać wiedzę o świecie, przygotować się do naszego przyszłorocznego konkursu oraz, co najważniejsze, osiągać sukcesy w życiu. Kto czyta, staje się lepszym, mądrzejszym człowiekiem, potrafi realizować swoje marzenia." - powiedział dyr. Tadeusz Pakuła przed wręczeniem nagród.
Zaprosił także przybyłych gości do Leśniowa, miejsca, w którym w 1967 roku Karol Wojtyła jako kardynał uroczyście celebrował mszę świętą z okazji koronacji figurki Matki Boskiej Leśniowskiej; jedno z pytań dotyczyło tego, jakże ważnego dla mieszkańców Żarek, wydarzenia.


Fot. Andrzej Kozłowski
Na zakończenie słowo do uczniów i nauczycieli skierował starosta myszkowski Marian Wróbel

Starosta pogratulował organizatorom oraz uczestnikom konkursu, mówiąc: "Jestem pod sporym wrażeniem Waszej wiedzy o naszym wielkim Polaku Janie Pawle. Optymizmem napawa także fakt Waszego zainteresowania słowem drukowanym. W moim najgłębszym przekonaniu książka to wielka wartość dla całego społeczeństwa. Media codziennie przekazują nam treści ujednolicone i dostosowane do masowego odbiorcy. Jedynie książki opisują to, co indywidualne, regionalne, rodzinne i narodowe. Zachęcam Was do pogłębiania swojego zainteresowania książką. Rola książki jest niepodważalna. Nawet Ci, którzy twierdzą, że w dobie szybkiego postępu techniki tradycyjna książka traci na wartości i nie jest już tak ważna, muszą jednak uwzględnić fakt, że aby skorzystać z komputera też trzeba umieć czytać." - mówił starosta Marian Wróbel.
Konkurs przygotowali: Tadeusz Pakuła, Barbara Sojka, Patrycja Tabaka, Maria Okularczyk.

08

MAJ

2008

4265

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.