Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W niedzielę 8 czerwca odbył się XXIX Bieg Pięciu Stawów. Poświęcony jest on zmarłemu kilka lat temu zawodnikowi i trenerowi Zdzisławowi Burdzie. Organizatorem Biegu jest LKS Myszków, a jego współorganizatorami Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta w Myszkowie, myszkowski MOSiR, MENiS, KZ LZS, UKS "Herkules". Piotr Karnicki (LKS Myszków) z powodu kontuzji nie ukończył Biegu. Puchary i medale ufundował starosta myszkowski Marian Wróbel.


Fot. Andrzej Kozłowski
Fundatorem pucharów, medali i dyplomów dla zwycięzców biegu głównego, kat. gimnazja i szkoły średnie był Starosta Myszkowski Marian Wróbel

W kat. przedszkola i szkoły podstawowe nagrody ufundowali radni Rady Miasta Myszkowa z tej dzielnicy: Sławomir Zalega i Tomasz Szlenk. Nagrody wręczyli fundatorzy.

Trasa jak corocznie biegła ulicami: start - ul. Zamenhoffa, Millenium, Graniczna, Bory, Zamenhoffa, Millenium, meta - ul. Graniczna. Na starcie mogliśmy oklaskiwać kilkoro myszkowskich zawodników.

W biegu głównym na 10 km wśród mężczyzn Piotr Magiera z LKS Myszków z czasem 32:56 zajął drugą lokatę, wśród pań najlepsza z naszych zawodniczek katowiczanka Bożena Cichopek z Shoguna Myszków była siódma. Zwyciężyli: Dariusz Starzyński z PKP Energetyka Katowice z czasem 32:19 oraz Karolina Pilarska z WKB Meta Lubliniec z czasem 38:56.

Pozostali zawodnicy z Myszkowa:
Paweł Sornat (LKS Myszków) - miejsce 19 z czasem 39:00
Andrzej Kowalski (LKS Myszków) - miejsce 22 z czasem 39:29
Andrzej Mielnik (Shogun Myszków) - miejsce 26 z czasem 40:11

Z Myszkowa startowali ponadto: Adrian Stemplowski, Bartłomiej Nędza, Jerzy Cebula, Tadeusz Bartnik, Norbert Słabosz, Leszek Czekalski, Marek Nędza, Mariusz Gołda, Grzegorz Kaczmarczyk, Jarosław Cichopek, Piotr Wysocki, Sławomir Żarski, Przemysław Rek i Piotr Karnicki.

16

CZE

2008

48589

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.