Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Jest ich coraz mniej, ale działają

Problemy socjalne, zmiany w ustawodawstwie oraz zmniejszająca się liczba członków są obecnie najważniejszymi sprawami dla Związku Inwalidów Wojennych RP, działającego w powiecie myszkowskim. Związek zrzesza blisko 50 członków, inwalidów wojennych i wojskowych oraz wdowy po inwalidach. W czwartek 29 maja, obradował na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym. Uczestniczyli w nim starosta myszkowski Marian Wróbel i burmistrz Miasta Myszkowa Janusz Romaniuk.


Fot. Andrzej Kozłowski
Życzenia członkom Związku złożyli starosta myszkowski Marian Wróbel i burmistrz Miasta Myszkowa Janusz Romaniuk

O najważniejszych problemach inwalidów wojennych mówił płk Michał Kamiński prezes zarządu okręgu ZIW RP w Częstochowie. Najważniejsze bez wątpienia to problemy bytowe, materialne i zdrowotne członków. Nie są one spowodowane tylko wiekiem, choć pewnie on jest najważniejszy, ale także przeżyciami lat minionych, szczególnie okupacyjnych. Pomaganie im w rozwiązywaniu codziennych kłopotów jest szczególnym zadaniem związku, który sam również może liczyć na pomoc władz powiatu i miasta.
Życzenia inwalidom złożyli burmistrz Miasta Myszkowa Janusz Romaniuk i Starosta Myszkowski Marian Wróbel, który powiedział: "Chylę czoło przed Waszym męstwem w walce i służbie. Wasz trud, Wasze bohaterstwo, Wasza ofiarność nie poszły na marne. Są nieustającym przykładem dla młodego pokolenia, żywą szkołą patriotyzmu. Za umiłowanie Rzeczypospolitej, za wyrzeczenia, za serce okazane Ojczyźnie - składam serdeczne podziękowania. Niech pamięć kolejnych pokoleń o Waszych wielkich, bohaterskich czynach będzie Wam nagrodą najlepszą."
Zjazd wyłonił również nowe władze Związku w naszym powiecie. Prezesem Zarządu Oddziału ZIWRP w Myszkowie wybrano Władysława Konopkę, sekretarzem - Stanisławę Konieczko, skarbnikiem - Irenę Michalską, a członkami zarządu: Sylwestra Nowaka i Ryszarda Tomczaka.

09

CZE

2008

40503

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.