Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dla wszystkich uczniów zbliża się koniec roku szkolnego. Jak zwykle wcześniej zaczyna się on dla maturzystów. We wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych naszego powiatu odbyły się w minionym tygodniu uroczystości pożegnania klas trzecich.


Fot. Andrzej Kozłowski
Nagrody oraz świadectwa wręczał starosta myszkowski Marian Wróbel wraz z dyrektorami szkół

Pierwsze w tym roku uroczystości pożegnania klas trzecich miały miejsce 21 maja w Zespole Szkół Nr 1 im. E. Kwiatkowskiego w Myszkowie, następnie w ZS w Żarkach, ZS Nr 2 w Myszkowie - Będuszu, a w miniony poniedziałek 2 czerwca, w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Sucharskiego w Myszkowie. Na uroczystość przybyli uczniowie, pedagodzy, rodzice. Wśród gości uczestniczących w uroczystościach byli: starosta myszkowski Marian Wróbel, wicestarosta Jan Kieras, członek Zarządu Powiatu Andrzej Jastrzębski, dyrektor ZEAS w Myszkowie Leon Okraska.


Fot. Andrzej Kozłowski
Słowo do maturzystów skierował starosta Marian Wróbel

"Za miesiąc odbierzecie świadectwa maturalne. Jestem przekonany, że oceny na nich będą bardzo dobre. Przed Wami nowy etap w życiu. Pójdziecie dalej na studia. Wybierajcie takie kierunki i na takich uczelniach, które przydadzą się Wam w przyszłości w życiu. Pamiętajcie, że tu w Myszkowie spędziliście młode lata. Tu są Wasze korzenie. Wierzę, że po zdobyciu koniecznego wykształcenia pozostaniecie tutaj i będziecie służyć lokalnemu społeczeństwu wiedzą i umiejętnościami" - mówił do kończących naukę w szkołach średnich starosta myszkowski Marian Wróbel.

Dyrektorzy szkoły wręczyli absolwentom i najlepszym uczniom z poszczególnych klas świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie. Rodzicom najlepszych absolwentów wręczono listy gratulacyjne. Wyróżniono też innych uczniów, którzy odnosili sukcesy w konkursach przedmiotowych, sportowych i artystycznych.
Słowa, które w czasie zakończenia kierowali do uczniów dyrektorzy placówek są uniwersalne, dla wszystkich abiturientów.


Fot. Andrzej Kozłowski
Przemawia dyr. Eugeniusz Bugaj

M.in. dyrektor ZS Nr 1 w Myszkowie Eugeniusz Bugaj mówił: "Lata spędzone w szkole sprawiły, że staliście się ludźmi dorosłymi, otwartymi, świadomymi wartości i umiejącymi dokonywać własnych wyborów. Nieważne jest to co będziecie robić, tylko to kim będziecie, jak będziecie postrzegani i akceptowani, jak potraficie wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności".
W Liceum wzruszającym momentem był udział rodziców w akademii, którzy z wielkim wzruszeniem z rąk dyrektora Aleksandra Surmy odbierali nagrody razem ze swoimi dorosłymi już latoroślami. Były kwiaty i łzy wzruszenia.
W sumie w szkołach ponadgimnazjlanych naszego powiatu maturę zdawało blisko 600 uczniów. Z tego w LO - 222, w ZS Nr 1 w Myszkowie - 130, Zespole Szkół Nr 2 - 84 oraz w ZS w Żarkach - 121. Maturzyści najczęściej wybierali biologię, geografię, WOS i matematykę. Zdając jeden obowiązkowy język obcy decydowali się na angielski lub niemiecki.


Fot. Andrzej Kozłowski
Zachwycał program artystyczny przygotowany przez uczniów szkół

Uczniowie szkół prezentowali zabawne programy artystyczne. W ZS Nr 1 były to przede wszystkim dowcipy o tematyce szkolnej, podopieczni dyr. Jerzego Brysia przykuwali uwagę ciekawym głosem Weroniki Będkowskiej i współczesną wersją "Czerwonego kapturka", a w myszkowskim Liceum wrażenie robił show taneczny, iście z "Tańca z gwiazdami".

06

CZE

2008

12788

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.