Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W ubiegłym tygodniu wielkie emocje przeżywali absolwenci szkół ponadgimnazjalnych. Od 30 czerwca w swoich szkołach odbierali świadectwa maturalne. To z nich dowiadują się czy i jak zdali maturę.

Na ten dzień czekali długo, gdyż matury tradycyjnie zdawali w maju, a wyniki poznali dopiero 30 czerwca. To od nich zależy, czy dostaną się na wymarzoną uczelnię.
Jak napisali ją uczniowie myszkowskich szkół? Znamy już pełne i oficjalne wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych.
W sumie z 561 abiturientów do matury przystąpiło 533 zdających, a 28 zrezygnowało lub z innych przyczyn nie przystąpiło do egzaminu dojrzałości. Maturę zdały 433 osoby, bez powodzenia do matury podeszło z kolei 100 osób, z czego: 62 osoby nie zdały z jednego przedmiotu, a 38 nie zdało matury z dwóch lub więcej przedmiotów.
Najlepiej pod względem zdawalności wypadły licea ogólnokształcące w Myszkowie i w Żarkach. W myszkowskim liceum maturę zdało z powodzeniem ponad 97 % abiturientów (216 z 222 uczniów), a w Żarkach 90% zdających (61 z 68).
Egzamin maturalny wśród Technikum wypadł następująco: w ZS Nr 1 w Myszkowie - zdało 64,5%(60 z 93), w ZS Nr 2 w Myszkowie - 66,2%(43 z 65), w Żarkach - 64%(24 z 38), a w Technikum dla Dorosłych w myszkowskim "Kwiatkowskim" - egzamin zdało 18,2% abiturientów(2 z 11).
W Liceach Profilowanych: w ZS Nr 1 w Myszkowie: 76,5%(13 z 17), natomiast w ZS Nr 2 w Myszkowie - 74%(14 z 19).
W tym roku nie ma już giertychowskiej amnestii. Można będzie za to poprawić jeden egzamin w sierpniu. Sierpniowy egzamin poprawkowy wprowadzony został do maturalnego terminarza po raz pierwszy. Maturzyści będą mogli jeszcze przed wrześniową rekrutacją na uczelnie zdać przedmiot, którego nie zaliczyli. Ale jest jeden warunek. Z sierpniowej poprawki mogą skorzystać tylko ci tegoroczni maturzyści, którzy przystąpili do wszystkich obowiązkowych egzaminów i tylko z jednego nie uzyskali minimum 30 proc. punktów potrzebnych do zaliczenia. Poprawiać egzaminy mozna: ustny (25 - 29 sierpnia); pisemny (26 sierpnia).

13

LIP

2008

55473

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.