Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W niedzielę 29 czerwca br. w Pustkowiu Lgockim odbyła się uroczystość obchodów 50-lecia powstania tutejszej Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.


Fot. dh Andrzej Kozłowski
Starosta Myszkowski Marian Wróbel ufundował dla jednostki pamiątkową paterę

Uroczystości swoją obecnością uświetnili m.in. : poseł na Sejm RP Jadwiga Wiśniewska, starosta myszkowski dh Marian Wróbel, burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy dh Jacek Ślęczka, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Myszkowie dh Zdzisław Ucieklak, wiceprezes i radny powiatowy dh Ryszard Chachulski, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie, radni gminni oraz poczty jednostek OSP z terenu gminy Koziegłowy.
Mszę św. poświęconą strażakom i ich rodzinom odprawił ks. proboszcz Kazimierz Świerdza oraz kapelan gminny OSP Zbigniew Berdys.
"Cieszycie się wyjątkowym społecznym uznaniem. Strażak ochotnik to wyjątkowa służba, wymagająca sprawności, siły charakteru, gotowości do poświęcenia. Strażacy są wszędzie tam, gdzie zagrożony jest drugi człowiek i jego życie, zdrowie czy mienie. Gotowość bycia strażakiem niesie w sobie zobowiązanie do służby społeczeństwu. Jesteście kompetentni, oddani, coraz lepiej przygotowani i wyposażeni. Wszystkie te czynniki powodują, że wzrasta poczucie bezpieczeństwa, że wiemy, iż w chwili zagrożenia nie zabraknie w miejscu akcji strażaków, którzy udzielą niezbędnej i skutecznej pomocy. Życzę pomyślności, życzę, żeby była w Was wielka gotowość do działania i żebyście nie byli zbyt często wystawiani na próby." - powiedział do strażaków starosta Wróbel.
Starosta Myszkowski Marian Wróbel wręczył strażakom okolicznościową paterę ufundowana z okazji jubileuszu półwiecza jednostki.

09

LIP

2008

87578

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.