Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Muzyka ludowa, liczne konkursy, tłumy na widowni i bardzo udana impreza, tak w kilku słowach można streścić II Folkloriadę Jurajską "Starodawne i bliskie czasy", która już za sprawą m.in. Starostwa Powiatowego w Myszkowie i Urzędu Gminy Poraj, po raz drugi atrakcyjnie urozmaiciła kulturalną mapę powiatu myszkowskiego.


Fot. Andrzej Kozłowski
Imprezę uświetniły występy najlepszych zespołów folklorystycznych z naszego regionu oraz zespołów zaproszonych z różnych regionów Polski

W dniach 9-10 sierpnia plac ośrodka sportów wodnych "VENA", zatętnił kolorytem i wspaniałością najpiękniejszych dźwięków muzyki ludowej. Po raz drugi odbyła się Folkloriada Jurajska - "Starodawne i bliskie czasy". "Misją i przesłaniem tego przedsięwzięcia jest ukazanie dziedzictwa kulturowego terenu północnej Jury. Na tym małym zakątku naszej ziemi są żywe i autentyczne tradycje wpisane w koloryt kulturowy przekazywany z pokolenia na pokolenie" - mówi dyr. GOK w Poraju Renata Garleja, która wraz z grupą współpracowników zorganizowała imprezę. Finansowo imprezę wsparł Starosta Myszkowski Marian Wróbel i Wójt Gminy Poraj Marian Szczerbak. Impreza zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Poraju, Starostwo Powiatowe w Myszkowie, Śląską Organizację Turystyczną, Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych "VENA" w Częstochowie, Powiatowy Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie pod patronatem Marszałka Województwa i Wójta Gminy Poraj.

27

SIE

2008

67428

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.