Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Remont przychodni. Więcej na przychodnię przy Strażackiej

W ubiegłym roku w Przychodni w Koziegłowach został przeprowadzony pierwszy etap przystosowawczy przychodni do ministerialnych wymagań. Wymieniono pokrycie dachowe i ocieplono stropodach. Na te prace Starostwo przyznało Szpitalowi ponad 80 tys. zł dotacji. Teraz przyszła kolej na wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

Obecnie Szpital rozstrzygnął przetarg na II etap termodernizacji Przychodni Rejonowo - Specjalistycznej w Koziegłowach, przy 3 Maja. Wykonanie projektu w rezultacie okazało się tańsze o 22 tys. zł niż planowano i tym samym powstały oszczędności w tejże kwocie.


Fot. Andrzej Kozłowski
Wkrótce budynek Przychodni przy ul. Strażackiej zyska nową elewację

Zaoszczędzoną kwotę postanowiono przeznaczyć dodatkowo na termomodernizację Przychodni Rejonowo - Specjalistycznej Nr 1 w Myszkowie, przy ul. Strażackiej. "Całkowity szacunkowy koszt zmodernizowania przychodni przy Strażackiej wyniesie ok. 550.000 zł. W roku bieżącym planujemy do wykonania zadanie na kwotę ok. 200.000 zł, 142 tys. zł otrzymamy od Starostwa, a wkład własny Szpitala wyniesie ok. 40.000 zł. - wylicza dyrektor Szpitala Wojciech Picheta. Dodatkowo na przebudowę Przychodni w Koziegłowach Starostwo przeznaczy wspomniane 105.000 zł.


Fot. Andrzej Kozłowski
Nowa elewacja pojawi się także w Przychodni za Szpitalem

Remont budynków przychodni przyczyni się do zmniejszenia emisji trujących substancji do atmosfery, poprzez zmniejszenie zużycia gazu na ogrzewanie, zmniejszą się straty ciepła, przyczyniając się w sumie do obniżenia kosztów utrzymania obiektu. Poprawie ulegnie komfort przyjmowania pacjentów i estetyka budynków.

Swoim zasięgiem Przychodnia w Koziegłowach obejmuje ok. 9000 pacjentów z całej gminy, a myszkowska 6500 pacjentów i służy głównie mieszkańcom miasta. Koziegłowscy pacjenci ze zmodernizowanego obiektu medycznego będą mogli korzystać jeszcze w tym roku, myszkowscy na zakończenie prac poczekają do przyszłego roku.


Fot. Andrzej Kozłowski
Wyremontowany zostanie również budynek portierni przyszpitalnej

Trwa remont dachu i elewacji budynku B2 za Szpitalem oraz remont dachu na budynku portierni. Łączna kwota tego remontu to wydatek rzędu ok. 150 tys. zł.

20

SIE

2008

89987

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.