Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wyjątkowe urodziny, wyjątkowa jubilatka

Takich urodzin jeszcze w powiecie nie świętowano, bo i osoba wyjątkowa. Jubilatką była stuletnia Benigna Bulanda, która w sobotnie popołudnie 20 września do szkoły w Pińczycach, zaprosiła liczne grono gości z powiatu i gminy, rodzinę oraz absolwentów pińczyckiej podstawówki.


Fot. Andrzej Kozłowski
Życzenia od delegacji Powiatu: starosta myszkowski Marian Wróbel, wicestarosta Jan Kieras, członek Zarządu Andrzej Jastrzębski i wiceprzewodnicząca Rady Dorota Kaim - Hagar

Mądra i doświadczona starsza pani, zdecydowanie nie wyglądająca na swój wiek. Pani Benigna Bulanda zachwyca rześkością umysłu i sprawnością fizyczną.


Fot. Andrzej Kozłowski
Benigna Bulanda z synem Andrzejem

Wydaje się co najmniej o kilkadziesiąt lat młodsza, niż jest w rzeczywistości. To, w połączeniu z całością jej osobowości sprawia, że jak magnes przyciąga do siebie ludzi.


Fot. Andrzej Kozłowski
Gdyby żył Stefan Żeromski z całą pewnością inaczej napisałby "Siłaczkę", gdyż przed nami siedzi prawdziwa Siłaczka - mówił wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski

Liczne ich grono stawiło się 20 września w Szkole Podstawowej w Pińczycach, aby świętować z dostojną jubilatką urodziny.

24

WRZ

2008

74626

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.