Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Starostwo pomoże poszkodowanym mieszkańcom gminy Niegowy

Radni powiatowi zdecydowali o przeznaczeniu 30 tys. zł na pomoc dla poszkodowanym w wyniku nawałnicy, która przetoczyła się 15 sierpnia br. przez teren gminy Niegowa.Mieszkańcy gminy ucierpieli na skutek silnego gradobicia połączonego z silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu, powodującymi uszkodzenia pokryć dachowych na budynkach mieszkalnych i gospodarczych oraz liczne podtopienia budynków i upraw polowych. Radni powiatowi zdecydowali, aby 30 tys. zł celowej dotacji dla gminy przeznaczyć na pomoc mieszkańcom.
"W ubiegłym roku, po trąbie powietrznej, która przeszła przez Kłomnice, daliśmy tej gminie 10 tys. zł z budżetu powiatu. Jesteśmy ponadto pierwszą z naszego powiatu strukturą samorządową, która przeznacza środki finansowe na pomoc poszkodowanym. Pomocy udzielił również samorząd częstochowski, który obradował przed naszą sesją, wspierając gminę Niegowa kwotą 5 tys. zł. Ponadto będzie pomoc państwa dla poszkodowanych, jest obiecana pomoc wojewody. Dostaliśmy szereg próśb z innych gmin z poza naszego powiatu, które również zostały dotknięte przez trąbę powietrzną. Chcemy jednak wesprzeć naszą gminę. Jeżeli w ciągu najbliższego czasu zaistnieje sytuacja, wystąpienia bezwzględnej potrzeby dalszego wsparcia gminie Niegowa, wówczas udzielimy niezbędnej pomocy" - powiedział starosta myszkowski Marian Wróbel.
Ponadto radna Anna Socha, asystentka wicewojewody St. Dabrowy, poinformowała w trakcie sesji, iż możliwe jest skorzystanie z pomocy pochodzącej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Pomoc tej instytucji przysługiwałaby na konkretne określone przez fundusz działania w związku z usuwaniem skutków nawałnicy.
Uchwałę o przyznaniu środków pomocowych dla Niegowy radni podjęli jednogłośnie, wyrażając wolę przekazania pomocy poszkodowanym.

01

WRZ

2008

6484

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.