Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zastępca ministra Drzewieckiego w Myszkowie

W sobotnie przedpołudnie, 11 października, z krótką, roboczą wizytą w Myszkowie przebywał wiceminister sportu Tomasz Półgrabski. Minister zapoznał się ze stanem zaawansowania prac nad "Orlikiem".


Fot. Andrzej Kozłowski
Wiceminister sportu Tomasz Półgrabski i starosta myszkowski Marian Wróbel na budowie "Orlika"

"Widać zdecydowane tempo powstawania tego kompleksu. W Myszkowie budowa szybko posuwa się do przodu" - oceniał minister Półgrabski. - "Im szybciej dojdzie do skutku, tym wcześniej młodzież będzie mogła z niego korzystać".
Tomasz Półgrabski, pochodzący z Ostrowca Świętokrzyskiego, 35 - letni zastępca ministra Mirosława Drzewieckiego, przyjechał w sobotę, aby zorientować się w stanie zaawansowania prac nad inwestycją Starostwa Powiatowego w postaci kompleksu boisk "Moje boisko. Orlik 2012". Wiceministra sportu po budowie oprowadził starosta myszkowski Marian Wróbel, prezentując stan zaawansowania prac. O inwestycji, opowiedział również naczelnik wydziału inwestycji Starostwa Sławomir Zalega. Wiceminister nie ukrywał pozytywnych ocen stanu realizacji prac. Nic dziwnego, gdyż mógł zobaczyć, uwijające się tu jak co dnia koparki, spychacze i wywrotki. Budowlańcy już skończyli prace związane z wydobyciem 2,5 tys. metrów sześciennych ziemi, a jej miejsce wypełnili piachem. Położono także system odgromowy. W ziemi spoczęła bednarka, czyli taśma stalowa o przekroju spłaszczonego prostokąta zwijana w kręgi, stosowana w budownictwie w instalacjach odgromowych.


Fot. Andrzej Kozłowski
Wiceminister nie ukrywał pozytywnych ocen stanu realizacji prac.

Prace realizowane są zgodnie z przyjętym harmonogramem. Planowane zakończenie inwestycji przewidziano na połowę listopada. "Inwestycje, takie jak realizowana przez Starostwo w Myszkowie, na których będą trenowali młodzi sportowcy i pracowali trenerzy środowiskowi są w stanie w przyszłości zapewnić sukces polskiemu sportowi. Orlik jest atrakcyjną formą zachęcenia jak największej liczby osób do aktywności sportowej." - mówił wiceminister Półgrabski.

15

PAŹ

2008

15965

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.