Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Nadal utrzymuje się wysokie bezrobocie

Podczas minionej sesji Rady Powiatu w dn. 26 września br., dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Myszkowie Czesław Miklas, przedstawił informację na temat stanu bezrobocia w powiecie i realizacji zadań Powiatowego Urzędu Pracy w tym zakresie.

Na koniec sierpnia 2008r. liczba bezrobotnych zarejestrowanych w PUP wynosiła 3577 wobec 5688 osób w styczniu 2008r.
Stopa bezrobocia wg GUS na koniec lipca br. w powiecie myszkowskim wynosiła 14,8% wobec 9,4% w kraju i 7,1% w województwie śląskim.

Zdaniem dyrektora Miklasa:"Na utrzymywanie się wysokiego bezrobocia mają wpływ m. in.: likwidowanie miejsc pracy w zakładach, słabe tempo wzrostu gospodarczego, niewystarczające tempo przyrostu nowych miejsc pracy, płytki rynek pracy i struktura zakładów, bardzo wrażliwa na wahanie koniunktury i podejmowane centralne decyzje gospodarcze, słabe zaangażowanie w inwestycje dające miejsce pracy.

Jakie działania podejmuje w tym zakresie PUP w Myszkowie, szczegółowe dane o bezrobociu, oferty pomocy jakie niesie jednostka, wdrażane programy pomocowe, o tym wszystkim mówił dyrektor Miklas w swojej informacji.

04

PAŹ

2008

34299

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.