Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zapowiedziany przez wicepremiera Grzegorza Schetynę program budowy dróg lokalnych spodobał się w myszkowskim Starostwie. W ramach "schetynówek" Starosta planuje zmodernizować drogi powiatowe w gminie Koziegłowy i Niegowa.

Zgodnie z pomysłem Schetyny powiaty i gminy, które dotąd drogi remontować i budować musiały tylko za własne pieniądze, teraz mogą się starać o rządową dotację. Dostaną nawet połowę potrzebnych pieniędzy, ale nie więcej niż 3 mln zł. Za te pieniądze będzie można np. kłaść nową nawierzchnię, budować chodniki czy progi zwalniające przy szkołach. Od nazwiska pomysłodawcy współfinansowane przez rząd drogi nazwano już „schetynówkami”. Nowowybudowane i zmodernizowane drogi stworzą system, który poprawi polską infrastrukturę przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku.
"Każda dodatkowa złotówka jest cenna, co nie zmienia faktu, że potrzeby są dużo większe. Program jest niewątpliwie szansą dla powiatu myszkowskiego. Każdy metr zmodernizowanej drogi decyduje o naszej atrakcyjności i rozwoju. Ten program to krok w dobrym kierunku, może w następnych latach będzie więcej pieniędzy" - ocenia starosta myszkowski Marian Wróbel. - "My już zdecydowaliśmy, które drogi w pierwszej kolejności zmodernizujemy w ramach "schetynówek." - mówi starosta Wróbel.

19

LIS

2008

24233

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.