Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Tradycyjnie, jak zwykle na początku listopada, w naszym powiecie ścigali się przełajowcy. Imprezy kolarskie w Myszkowie i Rzeniszowie na stałe już wpisały się w kalendarz imprez sportowych w naszym powiecie.


Fot. Andrzej Kozłowski
Zwycięzcy zawodnicy wraz z Zarządem Powiatu, Bogusławem Fornalczykiem i Andrzejem Chmurzewskim

Jak co roku, tradycyjnie w pierwszy weekend po Święcie Zmarłych, w naszym powiecie ścigali się kolarze przełajowi. W sobotę 8 listopada przełajowe święto odbyło się w Rzeniszowie a w niedzielę w Myszkowie. Niedzielna impreza odbyła się na stadionie miejskim myszkowskiego MKS. Puchary ufundowali Starosta Myszkowski Marian Wróbel i burmistrz Miasta Myszkowa Janusz Romaniuk. Osobiście z zawodnikami spotkał się starosta myszkowski Marian Wróbel, który wraz z członkiem Zarządu Powiatu Mariuszem Morawcem, wręczył puchary zwycięzcom.
"Gratuluję zwycięzcom dobrych lokat na mecie a wszystkim uczestnikom startu w zawodach. W Polsce kolarstwo przełajowe może nie jest tak popularne jak w krajach Beneluksu, gdzie ta dyscyplina jest sportem masowym, narodowym, startuje trochę mniej zawodników niż na szosie. Miejmy nadzieję, że kolarstwo przełajowe cieszyć się będzie w naszym kraju coraz większą popularnością. Mam nadzieję, że I etap Puchar Polski w przełajach, który mamy możliwość organizowania w Myszkowie, zdecydowanie się do tego przyczyni" - mówił starosta myszkowski Marian Wróbel.

19

LIS

2008

53199

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.