Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W dniach 30 października - 2 listopada na terenie powiatu myszkowskiego gościli przedstawiciele Zakonu Joannitów z Borken. Przyjechali już po raz osiemnasty z transportem charytatywnym. Zakonnicy przyjechali z pomocą do myszkowskiego szpitala i żareckiego domu dla niepełnosprawnych.


Fot. Andrzej Kozłowski
Sprzęt dotarł w czwartek. Dary rozładowywał m.in. dyr. Szpitala Wojciech Picheta

Karl Otto Biedermann oraz Helmut Junghänel po 15 godzinach jazdy dotarli w czwartek do Żarek. Przywieźli ubrania, sprzęt rehabilitacyjny, zabawki dla dzieci. Wszystkie przedmioty trafiły do Środowiskowego Domu Samopomocy w Żarkach.
"Tego samego dnia, drugi znacznie większy transport, również przygotowany przez joannitów dotarł do Szpitala Powiatowego w Myszkowie" - informuje burmistrz Żarek Klemens Podlejski.

"Wynajęliśmy tira, aby wszystko mogło się zmieścić. Łącznie otrzymaliśmy osiemnaście łóżek składanych elektrycznie, siedem łóżek metalowych, pięć toalet krzesełkowych, siedem pudeł z ubraniami lekarskimi, jeden karton z butami lekarskimi, trzy balkoniki, trzy wózki inwalidzkie oraz 350 euro to wartość pomocy od joannitów przekazana na rzecz szpitala" - wylicza Wojciech Picheta, dyrektor SP ZOZ w Myszkowie. - "Wszystkie przedmioty są w bardzo dobrym stanie i na pewno zostaną w nas dobrze wykorzystane."

Zakon Joannitów zajmuje się w Niemczech udzielaniem pierwszej pomocy, ma służby ratunkowe, organizuje kursy w tym zakresie, działa na rzecz młodzieży zajmuje się pomocą charytatywną, ale i pomocą psychologiczną ofiarom wypadków.


Fot. Andrzej Kozłowski
Podziękowania dla Joannitów

Ponieważ czwartkowy transport nie był pierwszym do powiatu myszkowskiego w dniu 30 października Joannici zostali zaproszeni na sesję Rady Powiatu do Myszkowa. Tu starosta myszkowski Marian Wróbel, przewodniczący Rady Powiatu Janusz Jakubiec złożyli serdeczne podziękowania dla Karla Otto Biedermann oraz nieobecnego tym razem pastora Ulricha Radke, który odpowiada za przygotowanie transportów do Polski.
"Dziękujemy za trud i zaangażowanie w przygotowanie i przekazywanie darów do naszego powiatu" - powiedział starosta Marian Wróbel.
"Mam już w Żarkach wielu przyjaciół, którym nadal chętnie będę pomagał - powiedział Karl Otto Biedermann dziękując na spotkaniu z radnymi powiatowymi.

Historię współpracy z zakonnikami, przypomniał Klemens Podlejski, burmistrz Żarek.

03

LIS

2008

36438

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.