Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W minioną niedzielę 11 stycznia już po raz 17 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W naszym powiecie kwestowano we wszystkich gminach. W Orkiestrze zagrali m.in. radni powiatowi. Zbiórkę zorganizowano również wśród pracowników Starostwa. Najwięcej emocji wzbudziła, jak co roku, licytacja w myszkowskim Domu Kultury. Zebrano 44 650,74 złotych.

Tematem tegorocznego Finału była profilaktyka w dziedzinie wczesnego wykrywania chorób nowotworowych u dzieci. Niedzielne granie poprzedziły sportowe rozgrywki na rzecz WOŚP, m.in. w Koziegłowach odbyły się rozgrywki piłki halowej w hali sportowej Gimnazjum w Koziegłowach. Naprzeciw siebie stanęli samorządowcy. Starostwo Powiatowe w Myszkowie zajęło w turnieju drugie miejsce.
W sumie na terenie naszego powiatu zbierało ponad 210 wolontariuszy (w Myszkowie, Niegowie, Żarki). W dniu Finału odbył się koncert w MDK w Myszkowie, którego gwiazdą był zespół Sztywny Pal Azji. Do kwesty włączyły się wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu: LO im. H.Sucharskiego w Myszkowie, ZS nr 1 w Myszkowie , ZS w Żarkach, ZS nr 2 w Myszkowie.

Najwięcej emocji jak co roku budziła licytacja, którą tradycyjnie przeprowadzono w trakcie myszkowskiego finału Orkiestry.


Fot. Andrzej Kozłowski
Starosta myszkowski Marian Wróbel wziął udział w licytacji wraz z wnuczką Karoliną, licytując udanie dwie koszulki z logo Orkiestry i kalendarz.

Najwięcej, bo aż 2100 zł wylicytowano za kubek z logo XVII Finału WOŚP. W rywalizacji o to drogocenne gliniane naczynie stanęli: jeden z prywatnych przedsiębiorców i wicestarosta Jan Kieras.

15

STY

2009

44013

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.