Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Więcej połączeń kolejowych przez nasz powiat

Zarząd Województwa Śląskiego zaakceptował na posiedzeniu w dniu 10 lutego korekty do rozkładu jazdy pociągów na rok 2009 i zapowiada wprowadzenie kolejnych połączeń. Na większości dokonanych zmian skorzystają mieszkańcy subregionu częstochowskiego, w tym powiatu myszkowskiego.


Fot. Andrzej Kozłowski
Wkrótce więcej połączeń przez nasz powiat

O przywrócenie tych połączeń apelowali nasi samorządowcy na spotkaniu w dniu 23 stycznia br., z wicemarszałkami województwa Mariuszem Kleszczewskim i Piotrem Spyrą. Dokonane zmiany polegają głównie na przywróceniu terminów kursowania części pociągów w soboty i niedziele oraz powrocie niektórych odwołanych.
Jak informuje Śląski Urząd Marszałkowski w Katowicach: „W wyniku korekty na szyny województwa powróci 18 pociągów. W tej liczbie najwięcej, bo 10 połączeń przypadnie na Region Częstochowski. Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku PKP Przewozy Regionalne zaproponowały rozkład jazdy na obecny rok. Jego wprowadzenie spotkało się z dużym protestem pasażerów. Ich zdaniem wycofano wiele połączeń w godzinach szczytu, zachowując jednocześnie wiele nierentownych kursów.” Protestowali również mieszkańcy naszego powiatu. W sprawie likwidacji przez kolej regionalnych połączeń apelowali do władz województwa samorządowcy z powiatu myszkowskiego. Stanowisko w tej sprawie podjął również Śląski Związek Gmin i Powiatów, Klub Wójtów Burmistrzów, Prezydentów i Starostów Regionu Częstochowskiego. „Zlikwidowane połączenia kolejowe między Myszkowem a Katowicami oraz Częstochową i usunięcie z rozkładu kilkunastu pociągów poważnie komplikowało i dezorganizowało życie mieszkańcom powiatu myszkowskiego, dojeżdżającym pociągami do szkół, na uczelnie i do pracy. Względy ekonomiczne były niewspółmierne do społecznych kosztów, które mieszkańcy powiatu musieli ponosić.” – mówi starosta myszkowski Marian Wróbel, który wraz z samorządowcami z regionu interweniował w Urzędzie Marszałkowskim w tej sprawie. – „Chciałbym wyrazić podziękowanie władzom samorządowym województwa śląskiego, w tym wicemarszałkowi Mariuszowi Kleszczewskiemu, za podjęcie działań przywracających strategiczne dla mieszkańców naszego powiatu połączenia kolejowe.” Spełniając społeczne postulaty, Zarząd Województwa zobowiązał PKP Przewozy Regionalne do korekty obowiązującego rozkładu jazdy przy zachowaniu przyznanej kwoty dofinansowania. Zarząd Województwa nie wykluczył także innych zmian na korzyść pasażerów. „Zwiększenie częstotliwości kursowania to w głównej mierze efekt zmniejszenia zestawów 13 pociągów z dwóch jednostek do jednej.” – informuje Urząd Marszałkowski.

23

LUT

2009

72902

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.