Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

OSTRZEŻENIE dotyczące przekroczenia wartości charakterystycznych obciążenia śniegiem gruntu na obszarze powiatu tarnogórskiego, będzińskiego, myszkowskiego, zawierciańskiego oraz miast Bytom i Piekary Śląskie.


Fot. Andrzej Kozłowski
Zalegający na dachach śnieg...


Fot. Andrzej Kozłowski
... oraz zwisające sople, są bardzo poważnym zagrożeniem

W związku z informacją otrzymaną w dniu 20 luty 2009r. z IMGW Kraków – GCHM w Katowicach dot. grubości pokrywy śnieżnej i zawartości wody w śniegu, informuje, że zostały osiągnięte wartości charakterystyczne obciążenia śniegiem gruntu wg. Normy PB-80 b-02010 PKN,MiJ na stacji pomiarowej w Świerklańcu i Lgocie Górnej.
W związku z powyższym występuje zagrożenie dla obiektów budowlanych, osób, zwierząt i mienia znajdujących się w tych obiektach lub w ich bezpośredniej bliskości.
Należy podjąć działania określone w Rozporządzeniu Porządkowym nr 59/06 Wojewody Śląskiego z dnia 16 listopada 2006 r. w sprawie obowiązku usuwania śniegu i lodu z obiektów budowlanych.

Opracowała na podstawie ostrzeżenia
IMGW O/Kraków
Służba Dyżurna WCZKRozporządzenie z 16 listopada br. nakłada na właścicieli, zarządców i administratorów budynków oraz innych obiektów budowlanych, m.in. o powierzchni dachów powyżej 1000 m kw., obowiązek usuwania śniegu i lodu z dachów, rynien, balkonów i innych elementów obiektu budowlanego, gdzie zalegający lub spadający śnieg, lód mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa obiektu budowlanego lub przebywających w nim bądź w pobliżu ludzi. Kontrolę wykonywania przepisów rozporządzenia wojewoda powierza policji, straży pożarnej, straży miejskiej oraz służbom nadzoru budowlanego.

Potrzebne telefony:

Biuro d/s zarządzania kryzysowego w godz. pracy Starostwa
(034) 315 91 34
po godz. pracy
(034) 313 15 41

Policja 997

Straż pożarna 998

Pogotowie ratunkowe 999

Pogotowie gazowe 992

Pogotowie energetyczne 991

Pogotowie wodno - kanalizacyjne 994

20

LUT

2009

66022

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.