Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

„Akcja zima” w powiecie myszkowskim zaczęła się na dobre. Zima w pełni. Jej przyjście dla nikogo nie było zaskoczeniem. Drogowcy rozpoczęli wzmożoną akcję na terenie naszego powiatu, już w ten weekend, po obfitych opadach śniegu. Trwa całodobowy dyżur w Powiatowym Zarządzie Dróg.


Fot. Andrzej Kozłowski
Drogi administrowane przez Starostwo są czarne i przejezdne

Drogi powiatowe i wojewódzkie utrzymywane są z bazy Powiatowego Zarządu Dróg w Myszkowie. Powiatowi drogowcy mają do dyspozycji kilkadziesiąt pojazdów do zimowego utrzymania dróg: nośniki pod pługopiaskarki, samochody z pługiem i piaskarką, nośniki pod pług średni, równiarki samojezdne, ładowarki do odśnieżania, ładowarkę do załadunku materiałów, ciągnik z pługiem, ciągnik z pługiem i rozrzutnikiem, pług wirnikowy i koparko-ładowarkę „KOMATSU”. Pracuje również pozostały sprzęt ciężki.

Drogami wojewódzkimi na terenie powiatu myszkowskiego administruje Powiatowy Zarząd Dróg w Myszkowie. Dotyczy to odcinków: DW Nr 789 odc. Gniazdów —Koziegłowy —Żarki- Niegowa-Staromieście - 38,8km, DW nr 791 odc.DK nr 1-Osiny-Poraj-Myszków- gr.powiatu - 29,9km, DW nr 792 Żarki — Kroczyce - 16,4km, DW nr 793 odc. Janów —Żarki -Myszków-Siewierz - 33,5km. Łączna dł. dróg wojewódzkich 118,6km
Drogi wojewódzkie utrzymywane są w II i III standardzie zimowego utrzymania dróg. II standard obejmuje odcinek z DW 789 z Gniazdowa do Koziegłów. Takie standardy zostały przyjęte przez Zarząd Województwa Śląskiego.
W zakres utrzymania tut. Zarządu wchodzi 160,2 dróg powiatowych.
Drogi powiatowe utrzymywane są w IV Standardzie Zimowego Utrzymania Dróg.
Łączna długość dróg na których prowadzona jest akcja odśnieżna wynosi: 278,8km

Dyżury prowadzone są przez 24 godz. na dobę przez pracowników PZD. Dyżurni przez cały okres przygotowują meldunki o stanie dróg i pracy sprzętu, które wysyłane są do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

"Drogi powiatowe i będące pod naszym zarządem wojewódzkie są przejezdne. Mogą występować trudniejsze do przejechania odcinki, ale robimy wszystko, aby zostały one całkowicie udrożnione." – uspokaja Mariusz Sikora, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Myszkowie.

Niezbędne numery telefonów:

Służba Drogowa Powiatu Myszkowskiego: dyżur całodobowy
tel. (034) 314 89 96; tel. fax (034) 314 83 04

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Katowice:
tel. (32) 258 62 81

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach
tel (32) 78 19 211

Biuro d/s Zarządzania Kryzysowego Starosty Myszkowskiego:
w godz. pracy starostwa (034) 315 91 34,
po godz. pracy (034) 313 15 41

16

LUT

2009

80679

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.