Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

XXVII sesja Rady Powiatu w Myszkowie

W miniony piątek 30 stycznia 2009 roku na swojej XXVII sesji obradowała Rada Powiatu w Myszkowie.


Fot. Andrzej Kozłowski
Sesja Rady Powiatu

Radni wysłuchali sprawozdania Starosty z działalności Zarządu Powiatu w Myszkowie w okresie międzysesyjnym oraz z wykonania uchwał Rady Powiatu.
Dokonali zmiany składu osobowego stałych Komisji Rady Powiatu w Myszkowie. Radni opowiedzieli się za odwołaniem radnego Ryszarda Chachulskiego z funkcji przewodniczącego Komisji Budżetowo – Finansowej Rady. Nowym przewodniczącym został dotychczasowy szef komisji Oświaty i Kultury radny Łukasz Stachera, a jego miejsce w tej komisji zajęła radna Grażyna Kolasa.


Fot. Andrzej Kozłowski
Nowy przewodniczący Komisji Budżetowo - Finansowej Łukasz Stachera (z prawej). Z lewej starosta myszkowski Marian Wróbel.

Na wniosek Klubu Radnych „Koalicja”, radni wprowadzili punkt o dokonanie zmiany przewodniczącego Komisji Budżetowo – Finansowej i Komisji Oświaty i Kultury oraz uzupełnienie składu komisji. Przewodniczący „Koalicji” Andrzej Jastrzębski uzasadniał, iż zmiana dokonywana jest celem usprawnienia pracy komisji. Odwołanie R.Chachulskiego argumentował starosta myszkowski Marian Wróbel: „Naszym zdaniem pan przewodniczący dopuszczał się naruszania zasad prowadzenia komisji. To niezgodne z obowiązującymi zasadami prowadzenie komisji polega na tym, że wszystkie komisje przy opracowywaniu budżetu przedstawiły swoje uwagi do budżetu, w tym wnioski komisyjne, które Pana komisja jako zbiorcza miała przegłosować i przedstawić. Komisja przedstawiła je, ale nie przegłosowała. Podstawową wartością demokracji jest to, że wnioski muszą być przegłosowane, żeby one były wnioskami wszystkich komisji. Tak się nie stało. My do pracy komisji nie mamy uwag. Mamy uwagi do pracy przewodniczącego komisji.” – powiedział starosta myszkowski Marian Wróbel. W głosowaniu 11 radnych opowiedziało się za tą uchwałą.
Z uwagi na fakt, że radny Łukasz Stachera zgodził się objąć obowiązki przewodniczącego Komisji Budżetowo – Finansowej, zrezygnował z przewodniczenia Komisji Oświaty i Kultury. „Nie oznacza to, że dotychczasową pracę radnego Łukasza Stachery oceniamy źle, wręcz przeciwnie oceniamy ją bardzo dobrze. W ciągu swojej ponad dwuletniej pracy w funkcji przewodniczącego Komisji Oświaty i Kultury, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu oraz przewodniczącego Powiatowej Rady Sportu dał się poznać jako sprawny organizator. Uważamy, że będzie bardzo dobrym przewodniczącym Komisji Budżetowo – Finansowej. Jest to najważniejsza komisja rady i osoba pana Łukasza Stachery będzie najlepsza na tym stanowisku.” – argumentował starosta myszkowski Marian Wróbel. Ponadto uzupełniono skład osobowy Komisji Finansowo – Budżetowej o członka Zarządu Powiatu Mariusza Morawca. Ostatecznie w głosowaniu 12 radnych opowiedziało się za zmianami w składach osobowych komisji, zaproponowanymi przez Klub Radnych „Koalicja”.

03

LUT

2009

80112

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.