Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Już po raz piąty w okresie poprzedzającym Wielki Tydzień doświadczyliśmy w naszym powiecie, niezwykłego muzycznego wydarzenia. Odbył się kolejny Przegląd Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Sanktuarium w Koziegłówkach. Podobnie, jak poprzednie edycje konkursu, tak i tegoroczna spotkała się z gorącym przyjęciem publiczności. "Grand Prix" Przeglądu zdobył Chór "Capella Vartiensis" z MOK w Zawierciu.


Fot. Andrzej Kozłowski
Fundatorem nagród w Przeglądzie był m.in. starosta myszkowski Marian Wróbel

V Regionalny Przegląd Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Koziegłówkach-Lgocie Górnej, odbył się w dniach 1-4 kwietnia. W sumie w konkursowe szranki stanęło 85 wykonawców: solistów, zespołów wokalnych, schol i chórów, w sumie blisko 600 osób z powiatów myszkowskiego, częstochowskiego, lublinieckiego, zawierciańskiego.
Koncert Galowy z ogłoszeniem wyników odbył się wieczorem 4 kwietnia w sanktuarium w Koziegłówkach. Gośćmi koncertu byli m. in. bp Jan Wątroba, posłanka na Sejm RP Jadwiga Wiśniewska, starosta myszkowski Marian Wróbel, wicestarosta Jan Kieras, członkowie Zarządu Powiatu Andrzej Jastrzębski i Mariusz Morawiec, burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, radni gminy Koziegłowy. Koncert rozpoczął się Mszą św. pod przewodnictwem Jana Wątroby, biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej.
Bp Jan Wątroba zaapelował do wykonawców, "by pielęgnowali wrażliwość na piękno. Wrażliwość to wielki dar Boga. A przez talenty, które pochodzą od Boga wzbudza się wrażliwość u innych".
W koncercie galowym wystąpiło kilkunastu wykonawców.

Fundatorami nagród byli: posłanka Jadwiga Wiśniewska, starosta myszkowski Marian Wróbel i burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka.
Organizatorami Przeglądu byli: Rada Gminy i Miasta Koziegłowy, Parafia p.w. św. Antoniego w Koziegłówkach oraz Zespół Szkół w Lgocie Górnej.
Celem przeglądu, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Mariusz Torbus, organista z miejscowej parafii i nauczyciel muzyki w Zespole Szkół w Lgocie Górnej, jest kultywowanie i popularyzacja pieśni pasyjnej i pokutnej, ewangelizacja poprzez wykonywanie pieśni oraz piosenek wielkopostnych i pokutnych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Przeglądu na stronie: www.przeglad.x12.pl

16

KWI

2009

85455

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.