Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Przed tygodniem z pobytu w partnerskim Okręgu Broxtowe w Anglii wróciła delegacja Powiatu Myszkowskiego. Rozmawiano o poszerzeniu dotychczasowej współpracy i nowej umowie partnerskiej.


Fot. Sławomir Zalega
Starosta myszkowski Marian Wróbel i przewodniczący Rady Okręgu Broxtowe Michael Rich w braterskim uścisku dłoni

W dniach 23-27 kwietnia w Broxtowe przebywała delegacja naszego powiatu w składzie: starosta myszkowski Marian Wróbel, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukasz Stachera, radni powiatowi: Grażyna Kolasa i Krzysztof Gajdziak, naczelnik Wydziału Rozwoju i Inwestycji Starostwa Sławomir Zalega oraz tłumaczka. "W sierpniu tego roku gościć będzie u nas delegacja z Broxtowe. Zamierzamy wówczas podpisać nową, pięcioletnią umowę o wzajemnej współpracy." - powiedział tuż po powrocie z Anglii starosta Marian Wróbel.
W programie interesującej wizyty znalazło się spotkanie z władzami Okręgu Broxtowe, w tym m.in. z przewodniczącym Rady Michaelem Richem, Burmistrz Broxtowe Sue Wildey i radnymi. Polscy goście mieli również okazję wziąć udział w balu charytatywnym. W programie ciekawej wizyty znalazło się ponadto zwiedzanie szkoły w Eastwood, z którą współpracuje nasza podstawówka z Poraja, tutejszego Królewskiego Centrum Medycznego, Narodowego Centrum Sportów Wodnych. Postanowiono kontynuować współpracę międzyszkolną oraz sportową, podejmując coraz bardziej zróżnicowane inicjatywy aktywizujące młodzież obu partnerów. Zaplanowano m.in. wspólne inicjatywy sportowe na Orliku. Szeroka wymiana kulturalna polegać ma na wymianie zespołów muzycznych, śpiewaczych i grup tanecznych, a także organizacji wystaw artystycznych. Rozwijana będzie współpraca w zakresie promocji regionów oraz turystyki. W obszarze gospodarki planuje się wzajemną wymianę informacji oraz lokalnych przedsiębiorców obu regionów zainteresowanych prezentacją swojego potencjału na targach, wystawach i podczas konferencji. Współpraca między naszymi samorządami objąć ma również organizacje kobiece, kluby ekologiczne, osoby niepełnosprawne oraz różnego typu organizacje pozarządowe.

06

MAJ

2009

33560

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.