Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Od kilku dni mieszkańcy Myszkowa i wszyscy kierowcy jadący ulicą Kościuszki mogą obserwować posuwające się w błyskawicznym tempie prace modernizacyjne na tym odcinku, wkrótce ruszą prace na kolejnym - na ul.Pułaskiego. Starostwo administrujące tymi drogami, kładzie nowe chodniki.


Fot. Andrzej Kozłowski
Remont chodnika przed Komendą Policji w Myszkowie

Nowe chodniki powstają przy dwóch odcinkach drogi wojewódzkiej Nr 793, administrowanej przez Starostwo Powiatowe, które jest inwestorem przedsięwzięcia. Chodnik budowany jest na odcinku ul.Kościuszki przy Banku Spóldzielczym, między skrzyżowaniem z ul. Strażacką i wjazdem do Policji. Wkrótce rusza prace na odcinku od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do mostu na Mijaczowie. W sumie nowy chodnik powstaje na długości blisko 300 m. Koszt zadania wynosi ok. 170.000 zł.
Na tych odcinkach drogi panuje dość spore natężenie ruchu. Inwestycja Starostwa w głównej mierze wpłynie zatem na zapewnienie bezpieczeństwa pieszych. Są to przede wszystkim klienci Banku Spółdzielczego, interesanci Komendy Policji, okolicznych sklepów oraz mieszkańcy dzielnicy Mijaczów. Nowy chodnik wpłynie także niewątpliwie na poprawę estetyki otoczenia.
Dotychczasowe pobocze na tych fragmentach drogi pozostawiało wiele do życzenia. Jego stan techniczny istotnie wskazywał na konieczność odnowy chodnika. Powiatowi budowlańcy rozbiorą istniejący zniszczony chodnik wraz z krawężnikami, a w ich miejsce położona zostanie estetycznie wyglądająca kolorowa kostka brukowa. Wraz z nowym chodnikiem uregulowane zostaną również studzienki.

Kończy się remont ulicy 1 Maja

Powiatowi drogowcy kończą prace związane z wymianą nawierzchni na ulicy 1 Maja na Światowicie. Położono również nowe chodniki.
Do końca czerwca powstanie nowa nawierzchnia i chodniki przy ul. 1 Maja w Myszkowie. Właśnie kończą się prace remontowe. Nowa nawierzchnia kładziona jest obecnie na odcinku od ul. Modrzejowskiej do ulicy Stawowej. Na realizację tej inwestycji Zarząd Powiatu przeznaczył środki finansowe w wysokości 520 tys. zł. Całość tej kwoty Starostwo wyłożyło ze swojego budżetu.
Ponadto odnowione zostanie oznakowanie poziome, wymienione znaki drogowe i uregulowane studzienki i kratki ściekowe.
Wykonawcą robót jest żareckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo -Mostowych "MYSZKÓW" Sp. z o.o.

23

CZE

2009

56399

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.