Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Nasi maturzyści w wojewódzkiej czołówce

Tłoczno było 30 czerwca br. przed szkołami ponadgimnazjalnymi. I choć w prawie każdej szkole był ktoś, kto oblał, to wyniki tegorocznej matury były dla naszego powiatu rekordowo dobre. Maturę w powiecie myszkowskim zdało w sumie 86,57%, co dało nam drugi wynik w województwie.


www.katowice.naszemiasto.pl
Maturzyści, którzy otrzymali świadectwo dojrzałości
(w procentach w powiatach i miastach naszego województwa)


Wśród szkół, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe najlepiej wypadło Liceum Ogólnokształcące w Myszkowie, w którym maturę zdało 99,1 %. W tym roku w województwie śląskim do matury przystąpiło 46 tys. uczniów, w tym 603 osoby z powiatu myszkowskiego. Egzamin zdawało 356 licealistów, 15 uczniów liceum profilowanego, 10 osób z liceum uzupełniającego, 217 uczniów techników oraz 5 osób z technikum uzupełniającego.
Choć na dokładną analizę przyjdzie jeszcze czas, to już wiadomo, że jest zdecydowanie lepiej niż w latach poprzednich. W rozmowach, niektórzy wychowawcy twierdzą nawet, że w kilku przypadkach poszło lepiej, niż się spodziewali.
"Taki wynik matury świadczy o bardzo dobrym poziomie nauki w szkołach średnich, dla których organem prowadzącym jest Starostwo. Cieszy fakt, że nasze starania o zapewnienie dobrych warunków w jakich pracują uczniowie i pedagodzy przynoszą pozytywne efekty" - powiedział starosta myszkowski Marian Wróbel. - "Powodem do dumy jest szczególnie drugie miejsce, na którym uplasował się Powiat Myszkowski, wśród wszystkich powiatów ziemskich i miast na prawach powiatu, pod względem zdawalności egzaminu maturalnego. Gratuluję wszystkim maturzystom, dyrekcji i wychowawcom udanego egzaminu i osiągniętych wyników." - mówi starosta Wróbel, nie kryjąc zadowolenia.

14

LIP

2009

84596

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.