Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Starosta dostał ponad 2 mln zł na remont dróg

O tym, że droga Helenówka - Jaworznik nie jest w najlepszym stanie nikogo przekonywać nie trzeba. Niezaprzeczalnym faktem jest, że remont tej drogi jest konieczny. Starostwo od miesięcy zabiegało o środki na przeprowadzenie jej modernizacji. W środę Marszałek dał 1,5 mln zł. Tego samego dnia Wojewoda przekazał Starostwu blisko 685 tys. zł na remont drogi Krusin - Winowno-DK1 w ramach "schetynówek".

Są pieniądze na drogę Helenówka-Jaworznik...

W ubiegłym roku Powiat Myszkowski złożył wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego na pozyskanie koniecznych środków na budowę drogi Helenówka - Jaworznik. W marcu tego roku wniosek otrzymał w Urzędzie Marszałkowskim niską ocenę i trafił na tzw. listę rezerwową. Nie czekając jednak na nowe rozdanie, starosta myszkowski Marian Wróbel postanowił poszukać środków z innych źródeł. Zwrócił się z prośbą do marszałka Województwa Śląskiego z wnioskiem o dofinansowanie przez samorząd wojewódzki przebudowy, tej ważnej z punktu widzenia mieszkańców i turystów drogi powiatowej. Zabiegi trwały kilka miesięcy. Rozstrzygnięcie przyniosła lipcowa sesja Sejmiku Województwa Śląskiego.


Fot. Andrzej Kozłowski
Sejmik Województwa Śląskiego przyznał Staroście Myszkowskiemu 1,5 mln na remont drogi Helenówka - Jaworznik

Radni na sesji w środę 8 lipca, podjęli uchwałę, na mocy której przyznali myszkowskiemu Starostwu 1,5 mln zł.
Za te pieniądze Starostwo Powiatowe niezwłocznie będzie mogło przystąpić do remontu drogi z Helenówki do Jaworznika. Za wnioskiem opowiedzieli się prawie wszyscy radni, przy dwóch wstrzymujących się. Na sesji Sejmiku obecny był starosta myszkowski Marian Wróbel.
"Decyzja marszałka jest konsekwencją moich osobistych, wielomiesięcznych starań o pozyskanie środków na remont drogi Helenówka - Jaworznik. Remont tej drogi jest konieczny z uwagi na fatalny stan jej nawierzchni. Droga ta jest łącznikiem między Myszkowem, a sporą część powiatu. Obecny stan w zasadzie uniemożliwia korzystanie z tego odcinka. Wyremontowanie będzie miało znaczenie szczególnie w zimie, gdy ten odcinek umożliwi bezpieczny dojazd do części gmin Żarki i Niegowa. Zmodernizowana nawierzchnia drogi, skróci zdecydowanie dojazd pogotowia ratunkowego, straży pożarnej czy policji, gdy znaczenie ma każda sekunda." - mówi starosta myszkowski Marian Wróbel. Starosta nie kryje tego faktu i wyraźnie podkreśla, że na decyzję Zarządu Województwa zdecydowany wpływ miały starania wicemarszałka Mariusza Kleszczewskiego.

...i Krusin - Winowno

Starostwo Powiatowe wniosek na dofinansowanie przebudowy drogi Krusin - Winowno - DK1 złożyło do "schetynówek" w październiku ub.r. Wniosek został pozytywnie oceniony, ale trafił na tzw. "listę rezerwową". W maju Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformował starostę, że wniosek trafiał na aneks do listy wniosków, ubiegających się o dofinansowanie i je otrzyma. Przed dwoma tygodniami Minister Finansów przyznał środki finansowe na realizację zadania pn. "Przebudowa drogi powiatowej nr 2312 S odcinek Krusin- Winowno DK 1 Koziegłowy" z tzw. "schetynówek", czyli Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W środę 8 lipca, umowa na realizację tego zadania drogowego została podpisana z Wojewodą Śląskim. Przewidywana wartość zadania - to 1,4 mln zł, przyznane dofinansowanie wynosi blisko 685 tys. zł.

09

LIP

2009

82565

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.