Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

OSP Koziegłówki w klasyfikacji generalnej, OSP Bliżyce w klasyfikacji MDP chłopców i OSP Jastrząb w MDP dziewczęcych - to triumfatorzy tegorocznych Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP, których w niedzielę, 28 czerwca gospodarzem były Żarki.


Fot. Andrzej Kozłowski
Wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski i starosta myszkowski Marian Wróbel wręczają nagrody młodzieżowym drużynom pożarniczym

Organizatorem zawodów byli: Komenda Powiatowa PSP w Myszkowie, Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Myszkowie, Starostwo Powiatowe w Myszkowie i Urząd Miasta i Gminy Żarki. Powiatowe Zawody Sportowo- Pożarnicze są imprezą, która co dwa lata gromadzi liczne rzesze strażaków ochotników z terenu powiatu myszkowskiego. W tym roku stadion LKS Zieloni Żarki zapełnił się ponad 250 uczestnikami zawodów, którym dopisała pogoda, było ciepło i słonecznie. Na start zgłosiło się 19 drużyn, w tym 4 kobiece, rywalizujących w dwóch kategoriach: ćwiczenia bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami.
Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Zarząd Wojewódzki OSP w Katowicach i Zarząd Powiatu w Myszkowie. Starosta myszkowski Marian Wróbel ufundował dla najlepszego zespołu młodzieżowego stół do ping-ponga, który trafił do jednostki w Bliżycach. Strażakom nagrody i okolicznościowe dyplomy wręczyli: wicemarszałek województwa śląskiego Mariusz Kleszczewski, starosta myszkowski Marian Wróbel, wicestarosta Jan Kieras, członkowie Zarządu Powiatu Andrzej Jastrzębski i Jadwiga Skalec, prezes Zarządu Powiatowego OSP Zdzisław Ucieklak, dyrektor Biura ZW ZOSP w Katowicach Marian Indeka. Wśród gości zawodów byli także obecni: burmistrz Żarek Klemens Podlejski, wójt Poraja Marian Szczerbak, wójt Niegowy Krzysztof Motyl i przewodniczący Rady Gminy Niegowa Józef Milewski.
"Gratuluję wszystkim uczestnikom zawodów zwycięstwa i sportowej walki, fair play. Zawody strażackie pokazały, że są dla Was dobrym doświadczeniem i sprawdzeniem swoich możliwości. Pasjonujecie się tym, ciesząc z możliwości służenia i niesienia pomocy mieszkańcom naszego powiatu w przypadkach nagłych zdarzeń losowych. Często jesteście kontynuatorami wielopokoleniowych strażackich tradycji Waszych rodzin. Jesteście ludźmi aktywnymi, oddanymi, społecznikami, których można stawiać jako wzór. Od kilku lat zauważalne jest również duże zaangażowanie dziewcząt. Szczególnie godne uwagi jest to, że funkcjonują na terenie naszego powiatu drużyny dziewczęce pożarnicze." - mówił starosta myszkowski Marian Wróbel.

09

LIP

2009

20378

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.