Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Rozpoczynające się wakacje to czas odpoczynku dla uczniów i nauczycieli. Na dwa miesiące ich miejsce w szkołach zajmą pracownicy ekip remontowych, którzy w szkołach przeprowadzą niezbędne remonty. Właśnie rozpoczynają się w placówkach podległych Staroście Myszkowskiemu.


Fot. Andrzej Kozłowski
Przy Zespole Szkół Nr 2 w Myszkowie m.in. wycięto drzewa zagrażające bezpieczeństwu publicznemu

Starostwo wykorzystuje wakacje by zarówno w szkołach, jak i innych placówkach oświatowych wykonać potrzebne prace remontowe i modernizacyjne.
"W tym roku zaplanowaliśmy spore środki na niezbędne inwestycje i remonty w szkołach ponadgimnazjalnych." - mówi starosta myszkowski Marian Wróbel. - "Część z zaplanowanych zadań jest w trakcie realizacji, część jest w planach do końca wakacji. Priorytetem dla nas jest poprawa warunków nauczania i bezpieczeństwa uczniów w szkołach".
Remonty, podobnie jak w pozostałych placówkach wykona ekipa remontowa Zespołu Obsługi Ekonomiczno - Administracyjnej Szkół i Placówek Oświatowo - Wychowawczych, instytucji podległej staroście myszkowskiemu, zarządzanej przez dyrektora Leona Okraskę. Sporo do zrobienia zaplanowano w Zespole Szkół w Żarkach. Dzięki dofinansowaniu Starostwa możliwy stanie się remont pracowni kosmetycznej, dużej szatni i kilku klas lekcyjnych oraz naprawa kominów. Ponadto wyremontowana zostanie duża sala gimnastyczna, gdzie brygada remontowa wycyklinuje parkiet oraz pomaluje ściany. W Liceum Ogólnokształcącym w Myszkowie po wakacjach uczniowie zastaną zmodernizowanych kilka pracowni lekcyjnych i szatnię szkolną. W Zespole Szkół przy ul. Kwiatkowskiego rozebrany zostanie komin po starej szkolnej kotłowni, remont przejdą niektóre pracownie.
W Zespole Szkół w Będuszu wyremontowany zostanie dach, na którym ułożona będzie nowa papa na sali gimnastycznej i łączniku budynku szkoły. "Kapitalka" obejmie również kominy i pracownię chemiczną. Brygada remontowa wprawi osiem drzwi. W Publicznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej pomalowany zostanie korytarz i pomieszczenia administracyjne.
Wkrótce Starostwo przeznaczy z Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ok. 100 tys. zł na wykonanie prac termodernizacyjnych w szkołach. Uchwała w tej sprawie trafiła już pod obrady Rady Powiatu. O tym co konkretnie zostanie wykonane w ramach tych środków Zarząd Powiatu zdecyduje na jednym z najbliższych posiedzeń. Środki na remonty pochodzą także z własnych środków budżetowych powiatu, a częściowo ze środków Rady Rodziców oraz sponsorów. Jak widać zadań jest sporo, wielkie są również nakłady na nie. Powiatowe placówki oświatowe w ostatnich latach dzięki prowadzonej termomodernizacji i pracom remontowym wypiękniały zewnętrznie i wewnętrznie. "Starostwo dokłada starań, by również sale dydaktyczne oraz wszystkie pomieszczenia były zmodernizowane i odnowione. Inwestowanie w szkoły i placówki oświatowe to ze wszech miar słuszna i potrzebna inwestycja" - dodaje starosta Marian Wróbel. - "Wszystkie niezbędne prace zakończone zostaną do pierwszego dzwonka w szkołach."

07

LIP

2009

73745

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.