Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kolejny nowy sprzęt medyczny dla szpitala

Myszkowski Szpital pozyskał od częstochowskiego oddziału Stowarzyszenia Narodowy Fundusz Ochrony Zdrowia sprzęt o wartości ponad 65.000 zł. Większość tej kwoty została zebrana dzięki pracownikom szpitala, którzy dobrowolnie odprowadzali składki na NFOZ, a także ze składek pochodzących z biletów parkingowych sprzedawanych kierowcom parkującym na przyszpitalnym parkingu.


Fot. Andrzej Kozłowski
Nowy sprzęt to nowoczesny aparat elektrochirurgiczny

Nowy sprzęt trafił na oddział Chirurgii Ogólnej w ubiegłym tygodniu. Nowy sprzęt to aparat elektrochirurgiczny ES-VISION SYSTEM wraz z całym oprzyrządowaniem. Oficjalne przekazanie sprzętu odbyło się w środę 29 lipca. W uroczystym przekazaniu aparatu uczestniczyli: starosta myszkowski Marian Wróbel, wicestarosta Jan Kieras, dyrektor szpitala Wojciech Picheta, szef Bloku Operacyjnego Piotr Bańka, ordynator Chirurgii Ogólnej Ireneusz Stokowacki. NFOZ Odział w Częstochowie reprezentował jego dyrektor Stanisław Blachliński i wiceprzewodnicząca Komitetu Oddziału NFOZ Wiesława Leśnikowska-Ścigalska.
Jest to sprzęt wysokiej klasy, który zwiększy możliwości pracy zarówno w chirurgii plastycznej, jak i małoinwazyjnej - jak laparoskopia i kolonoskopia. Aparat służy do zamykania naczyń krwionośnych i przyczyni się do skrócenia czasu operacji.
Narodowy Fundusz Ochrony Zdrowia działa od 1973 roku i jest społeczną organizacją pozarządową. Częstochowski Odział Stowarzyszenia uzyskał osobowość prawną w 1990 roku i od tego czasu zaczął pozyskiwać środki finansowe na swoją działalność. NFOZ utrzymuje się głównie ze składek członkowskich i darowizn. Z myszkowskim szpitalem Stowarzyszenie współpracuje od kilku lat. Na konto NFOZ wpływają dobrowolne wpłaty od pracowników myszkowskiego szpitala, a także dochody z opłat parkingowych. Każdy więc kto kiedykolwiek zapłacił za parkowanie na terenie lecznicy ma swój udział w zakupie tego specjalistycznego sprzętu.
"To państwo jesteście w połowie darczyńcami tego sprzętu dla szpitala poprzez rozprowadzanie cegiełek i dobrowolne wpłaty na konto NFOZ"- mówiła Wiesława Leśnikowska-Ścigalska. "Działalność naszego Stowarzyszenia jest możliwa tylko dzięki ofiarności społeczeństwa i polega na pomocy w zakupie sprzętu i aparatury medycznej dla placówek ochrony zdrowia w byłym województwie częstochowskim".
"Ja również chciałbym to wyraźnie podkreślić" - mówił Wojciech Picheta, "że wszystkie pieniążki, które spływają z opłat parkingowych zostają przekazane przez nas na rzecz częstochowskiego Oddziału NFOZ i właśnie w ten sposób jest możliwa nasza współpraca i dzięki niej możemy otrzymać sprzęt. Mam nadzieję, że współpraca z NFOZ jest książką otwartą i nadal będzie tak dobrze funkcjonować jak do tej pory."
W 2007 roku z Myszkowa na konto NFOZ wpłynęło blisko 8 tys. zł uzyskanych ze sprzedaży cegiełek (opłat parkingowych) na terenie szpitala i prawie 5 tys. zł ze składek pracowników. W 2008 roku z cegiełek było już ponad 9 tys. zł, a z wpłat pracowników szpitala kolejne 5.600 zł. Tylko za I kwartał bieżącego roku myszkowski szpital zdołał na konto NFOZ przelać ponad 22.500 zł, z czego 17.700 zł stanowiły cegiełki.
W imieniu władz powiatu starosta Marian Wróbel podziękował NFOZ za przekazanie tak potrzebnego dla szpitala sprzętu.
Warto podkreślić, że Stowarzyszenie Narodowy Fundusz Ochrony Zdrowia nie ma żadnego powiązania prawnego i formalnego z rządowym Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ), a niestety przez podobne nazwy obie te instytucje są często ze sobą mylone, na niekorzyść - co oczywiste - tej pierwszej, bo wiadomo jaką sławą cieszy się NFZ.
Członkiem Stowarzyszenia NFOZ może zostać każdy, wystarczy opłacać składki. Można też wspomóc działalność Stowarzyszenia poprzez wpłaty na jego konto.

15

SIE

2009

42961

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.