Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Boom remontowy na powiatowych drogach trwa. Ledwie zakończył się remont ul. 1 Maja w Myszkowie, chodników w tym mieście, a powiatowi drogowcy już pracują na drodze Helenówka - Jaworznik i drodze z Pińczyc do Huty Starej oraz rondzie przed Starostwem.


Fot. Andrzej Kozłowski
Modernizowana droga z Helenówki do Jaworznika

Na budowę tego newralgicznego odcinka, Starostwo Powiatowe pozyskało pieniądze z województwa. Władze powiatu zwróciły się do marszałka Województwa Śląskiego z wnioskiem o dofinansowanie przez samorząd wojewódzki przebudowy, tej ważnej z punktu widzenia mieszkańców i turystów, drogi powiatowej. Zabiegi trwały kilka miesięcy. Starostwo otrzymało pieniądze od wojewódzkich radnych przed trzema tygodniami, gdy na lipcowej sesji Sejmiku, podjęto uchwałę o przekazaniu środków na tę drogę. Radni przyznali myszkowskiemu Starostwu 1,5 mln zł. Za te pieniądze Starostwo Powiatowe niezwłocznie przystąpiło do remontu drogi. "Remont tej drogi był konieczny z uwagi na fatalny stan jej nawierzchni. Droga ta jest łącznikiem między Myszkowem, a sporą częścią powiatu. Obecny stan w zasadzie uniemożliwia korzystanie z tego odcinka. Wyremontowanie będzie miało znaczenie szczególnie w zimie, gdy ten odcinek umożliwi bezpieczny dojazd do części gmin Żarki i Niegowa. Zmodernizowana nawierzchnia drogi skróci zdecydowanie dojazd pogotowia ratunkowego, straży pożarnej czy policji, gdy znaczenie ma każda sekunda." - mówi starosta myszkowski Marian Wróbel. Prace na zlecenie Starostwa wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych z Żarek. Powinny się zakończyć do końca września. Na ten czas wprowadzoino nową organizację ruchu. Droga będzie całkowicie zamknięta dla ruchu, a objazd proponuje się przez Żarki. Dojazd będą mieli zapewniony jedynie mieszkańcy tej ulicy.
Modernizacja drogi kosztować będzie ponad 1,6 mln zł. Za te pieniądze powiatowi drogowcy m.in.: położą nową nawierzchnię na podbudowie bitumicznej, poszerzą drogę do 5,5 m oraz wykonają oznakowanie poziome i pionowe.

06

SIE

2009

26909

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.