Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Od 1 września ruszyła nowa linia busowa łącząca Cynków z Myszkowem, przez Będusz, Pińczyce, Zabijak i Winowno. Nową linię uruchomił prywatny przewoźnik firma MAT - BUS Grzegorza Matyji z Żarek. W środę 2 września miało miejsce oficjalne otwarcie linii.


Fot. Andrzej Kozłowski
Właśnie taki bus kursował będzie na nowej trasie Myszków - Cynków i Cynków - Myszków.

Nowa linia to łatwy dostęp z miejscowości leżących na trasie przejazdu z Cynkowa do Myszkowa. O potrzebach uruchomienia nowej linii autobusowej - lub busowej łączącej gminę Koziegłowy z Myszkowem wiadomo było od dawna. Mieszkańcy sporej części gminy Koziegłowy mieli problem, aby dotrzeć do Myszkowa. Teraz nie będzie już takich problemów. Taką właśnie trasę zdecydował się utworzyć, coraz prężniej radzący sobie na lokalnym rynku, prywatny przewoźnik z Żarek - Grzegorz Matyja, właściciel firmy MAT-BUS. Linia zapewne nie powstałaby, gdyby nie dwa krzyżujące się czynniki: pozytywny upór paru osób i prawa rynku. Szybko dopięto swego, a do uruchomienia dołączył się jeszcze czynnik opłacalności jej uruchomienia. I już od 1 września mieszkańcy mogą korzystać z nowej linii. Oficjalny kurs inaugurujący nową linię, odbył się w minioną środę. Nową trasę wraz z mieszkańcami przebyli: starosta myszkowski Marian Wróbel, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Dorota Kaim - Hagar i radny gminy Koziegłowy Józef Lazar, którzy zabiegali o to aby mieszkańcy mieli możliwość łatwego dotarcia do Myszkowa oraz wicestarosta Jan Kieras, wiceprzewodniczący Rady GiM Koziegłowy Jacek Sularz, dyrektor PZD w Myszkowie Mariusz Sikora i przewoźnik Grzegorz Matyja. "Od dłuższego czasu staraliśmy się o tą nową linię busową. Do tej pory mieszkańcy sporej części gminy Koziegłowy, osoby starsze, czy dzieci mogły polegać tylko i wyłącznie na własnych siłach. Teraz, wszyscy mogą odetchnąć z ulgą" - mówi radny Józef Lazar - "Zależało nam, aby skomunikować część gminy z Myszkowem. Taka była potrzeba społeczna. Teraz udało nam się to dzięki prywatnemu przewoźnikowi. Nowa linia od dziś już obowiązuje." Na trasie będą obowiązywały wszystkie istniejące przystanki. Autobus zatrzymywał się będzie w Myszkowie m.in. przy Starostwie Powiatowym, przy Dworcu PKP, przy szkole w Będuszu. Przejeżdżał będzie na trasie: Myszków - Myszków Starostwo - Myszków Mijaczów - Strugi - Będusz szkoła - Będusz - Potasznia - Potasznia Las - Pustkowie Centrum - Huta Stara1 - Huta Centrum - Huta Stara2 - Pińczyce Studnia - Pińczyce - Pińczyce Boża Męka - Pińczyce Grabowa - Pińczyce Kamienna - Zabijak - ZabijakDK1 - Winowno Szkoła - Winowno - Krusin - Cynków(skrzyżowanie) - Cynków Górka. Trasa będzie obsługiwana minibusami o pojemności około 30 osób. Kursy będą wykonywane kilkakrotnie w dni powszednie, a niektóre kursy w soboty. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie przewoźnika pod adresem www.mat-bus.com.pl, w Starostwie Powiatowym oraz na przystankach, na których zatrzymuje się bus tej linii.

14

WRZ

2009

32957

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.