Pedagodzy świętowali

Serdeczności, miłe wspomnienia z pracy dydaktycznej, codzienne problemy oraz oczekiwania emerytowanych pedagogów - to wszystko zdominowało coroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej Sekcji Emerytów i Rencistów myszkowskiego ZNP.

Mimo wielu trosk, atmosfera była jak zwykle ciepła i serdeczna a humory dopisywały wszystkim.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej na stałe wpisały się już do kalendarza powiatowych świąt. W tym roku szefowa sekcji Maria Masoń, zaprosiła emerytowanych pedagogów do myszkowskiego Domu Kultury. Frekwencja dopisała jak zwykle. Sala szczelnie wypełniła się uśmiechniętymi i rozradowanymi pedagogami, którzy zakończyli już swoją zawodowa karierę.

Liczne grono gości

Gośćmi spotkania byłych pracowników oświaty byli m.in.: poseł na Sejm RP Jadwiga Wiśniewska, wicestarosta Jan Kieras, członek Zarządu Powiatu Andrzej Jastrzębski, przewodniczący Rady Powiatu Janusz Jakubiec, burmistrz Myszkowa Janusz Romaniuk, przewodnicząca ZeiR Genowefa Lasecka, pracownicy oświaty ze Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta. List do członków sekcji skierował poseł Grzegorz Sztolcman, który odczytał asystent Dominik Kabus. "Dziękuję za Państwa trud i poświęcenie oraz wieloletnią pracę na rzecz oświaty i wychowania młodego pokolenia." - mówił wicestarosta Jan Kieras. Uroczystości uświetniły występy artystyczne dzieci ze studia piosenki Tomasza Motylewskiego. Jak przystało na prawdziwych działaczy związkowych, nie zgromadzili się, by tylko świętować i odpoczywać. Członkowie sekcji z uwagą wysłuchali informacji przewodniczącej Sekcji ER ZNP Marii Masoń na temat bieżącej działalności Związku.
Przewodnicząca Maria Masoń omówiła bieżącą działalność zarządu sekcji oraz działania sekcji podejmowane w sprawach istotnych dla emerytowanych pedagogów. A potem było jak w prawdziwej związkowej rodzinie: podziękowania, upominki, kwiaty, ciepłe słowa, wzruszające wypowiedzi. I ta niezwykła atmosfera, jaką mogą stworzyć ludzie, którzy umieją innych zarazić dobrem, by bezinteresownie nieśli je potrzebującym. Dobrzy, mądrzy, szlachetni. Nasi nauczyciele, którzy kiedyś serca oddawali dzieciom, a dzisiaj otwierają je dla innych ludzi i uczą nas związkowej solidarności i życzliwości. Ciągle młodzi, otwarci, rozbawieni i rozśpiewani, jakby czas się dla nich zatrzymał.
PAŹ