Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Przed Świętami Bożego Narodzenia, myszkowscy emeryci, spotkali się w Miejskim Domu Kultury, aby w przedświątecznym klimacie uczcić urodziny najstarszych członków Związku. Była to również okazja, by w miłej, niemal rodzinnej atmosferze spędzić czas przed nadchodzącymi świętami.


Fot. Andrzej Kozłowski
Spotkanie było okazją do uhonorowania seniorów przez starostę Łukasza Stacherę i wicestarostę Jana Kierasa.

W Miejskim Domu Kultury w Myszkowie, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów spotkał się na Wieczerzy Wigilijnej, która była również okazją do obchodów urodzin 80-letnich członków Związku. W spotkaniu uczestniczyli Jubilaci, jak również osoby starsze, nawet takie które przekroczyły już dziewięćdziesiąty rok życia. Organizatorką spotkania była przewodnicząca Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Genowefa Lasecka.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego - starosta myszkowski Łukasz Stachera i wicestarosta Jan Kieras. Zarząd Powiatu ufundował dla Jubilatów specjalne prezenty. Radny powiatowy Dariusz Lasecki zakupił dla wszystkich uczestników spotkania prezenty, a także pokrył koszt poczęstunku. Spotkania Wigilijne Związku mają już pięcioletnia tradycję. Tym razem zmieniona została forma spotkań. Nie było ono tylko Wieczerzą Wigilijną, ale również właśnie uhonorowaniem seniorów. "Zależało nam, by w tym roku w sposób szczególny uhonorować ludzi, którzy od kilkunastu lat są członkami naszego Związku. Dziś spotkaliśmy się w mniejszym niż zwykle gronie, ale wszystko po to, by nadać tej uroczystości niecodzienny charakter. Zaszczycili nas w tym roku swoją obecnością starostwie, za co bardzo jesteśmy im wdzięczni. Dzięki nim i całemu Zarządowi nasi Jubilaci otrzymali piękne prezenty" - mówiła przewodnicząca Genowefa Lasecka. Czuwający nad duchową stroną uroczystości ks. proboszcz Stefan Jachimczak powiedział: "Starość jest zacna, ale zależy od nas, dlatego mówię wam, cieszcie się, wiem że czasem coś wam doskwiera, coś boli, ale to przejdzie. Życzę wam pogody ducha". Podczas spotkania był czas na miłe pogawędki, był też smaczny obiad i słodki poczęstunek.


Fot. Andrzej Kozłowski
Wszyscy otrzymali prezenty ufundowane przez Zarząd Powiatu i radnego Dariusza Laseckiego.

Dla wszystkich uczestników spotkania wystąpił zespół "Eskadra". Były kolędy, pieśni patriotyczne, a nade wszystko wyjątkowa, rodzinna atmosfera.


Fot. Andrzej Kozłowski
"Jest nam bardzo przyjemnie, że możemy dziś uczestniczyć w tej uroczystości. Cieszę się, że Zarząd Powiatu przyznał określone środki na prezenty dla Jubilatów. Cieszę się, że możemy widzieć tak wiele radosnych ludzi, którzy, jak widać, są ze sobą bardzo zintegrowani. Chcę pogratulować pani przewodniczącej i podziękować za to, że ta organizacja tak prężnie się rozwija. Zapewniam, że my jako Starostwo będziemy wasz Związek wspierać" - mówił starosta myszkowski Łukasz Stachera.

Wśród uhonorowanych znalazło się szerokie grono Jubilatów.


Fot. Andrzej Kozłowski
Grono Jubilatów uhonorowanych przez starostę myszkowskiego Łukasza Stacherę: Władysław Buczek, Janina Chachulska, Czesław Copiak, Janina Czernecka, Kazimiera Dyja, Stanisław Skipirzepa, Marian Urbańczyk, Irena Piec, Wanda Przybyłowicz, Janina Mazanek, Władysława Rzepka, Stanisław Skorek, Honorata Wróblewska, Zenona Zębik, Krystyna Krawczyk, Fryderyk Konieczniak, Genowefa Czyż-Gwóźdź i Bogusława Smatlik.

27

GRU

2009

54017

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.