Emeryci przedświątecznie

Przed Świętami Bożego Narodzenia, myszkowscy emeryci, spotkali się w Miejskim Domu Kultury, aby w przedświątecznym klimacie uczcić urodziny najstarszych członków Związku. Była to również okazja, by w miłej, niemal rodzinnej atmosferze spędzić czas przed nadchodzącymi świętami.

Spotkanie było okazją do uhonorowania seniorów przez starostę Łukasza Stacherę i wicestarostę Jana Kierasa.

W Miejskim Domu Kultury w Myszkowie, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów spotkał się na Wieczerzy Wigilijnej, która była również okazją do obchodów urodzin 80-letnich członków Związku. W spotkaniu uczestniczyli Jubilaci, jak również osoby starsze, nawet takie które przekroczyły już dziewięćdziesiąty rok życia. Organizatorką spotkania była przewodnicząca Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Genowefa Lasecka.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego - starosta myszkowski Łukasz Stachera i wicestarosta Jan Kieras. Zarząd Powiatu ufundował dla Jubilatów specjalne prezenty. Radny powiatowy Dariusz Lasecki zakupił dla wszystkich uczestników spotkania prezenty, a także pokrył koszt poczęstunku. Spotkania Wigilijne Związku mają już pięcioletnia tradycję. Tym razem zmieniona została forma spotkań. Nie było ono tylko Wieczerzą Wigilijną, ale również właśnie uhonorowaniem seniorów. "Zależało nam, by w tym roku w sposób szczególny uhonorować ludzi, którzy od kilkunastu lat są członkami naszego Związku. Dziś spotkaliśmy się w mniejszym niż zwykle gronie, ale wszystko po to, by nadać tej uroczystości niecodzienny charakter. Zaszczycili nas w tym roku swoją obecnością starostwie, za co bardzo jesteśmy im wdzięczni. Dzięki nim i całemu Zarządowi nasi Jubilaci otrzymali piękne prezenty" - mówiła przewodnicząca Genowefa Lasecka. Czuwający nad duchową stroną uroczystości ks. proboszcz Stefan Jachimczak powiedział: "Starość jest zacna, ale zależy od nas, dlatego mówię wam, cieszcie się, wiem że czasem coś wam doskwiera, coś boli, ale to przejdzie. Życzę wam pogody ducha". Podczas spotkania był czas na miłe pogawędki, był też smaczny obiad i słodki poczęstunek.

Wszyscy otrzymali prezenty ufundowane przez Zarząd Powiatu i radnego Dariusza Laseckiego.

Dla wszystkich uczestników spotkania wystąpił zespół "Eskadra". Były kolędy, pieśni patriotyczne, a nade wszystko wyjątkowa, rodzinna atmosfera.

"Jest nam bardzo przyjemnie, że możemy dziś uczestniczyć w tej uroczystości. Cieszę się, że Zarząd Powiatu przyznał określone środki na prezenty dla Jubilatów. Cieszę się, że możemy widzieć tak wiele radosnych ludzi, którzy, jak widać, są ze sobą bardzo zintegrowani. Chcę pogratulować pani przewodniczącej i podziękować za to, że ta organizacja tak prężnie się rozwija. Zapewniam, że my jako Starostwo będziemy wasz Związek wspierać" - mówił starosta myszkowski Łukasz Stachera.

Wśród uhonorowanych znalazło się szerokie grono Jubilatów.

Grono Jubilatów uhonorowanych przez starostę myszkowskiego Łukasza Stacherę: Władysław Buczek, Janina Chachulska, Czesław Copiak, Janina Czernecka, Kazimiera Dyja, Stanisław Skipirzepa, Marian Urbańczyk, Irena Piec, Wanda Przybyłowicz, Janina Mazanek, Władysława Rzepka, Stanisław Skorek, Honorata Wróblewska, Zenona Zębik, Krystyna Krawczyk, Fryderyk Konieczniak, Genowefa Czyż-Gwóźdź i Bogusława Smatlik.
GRU