Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, radni ustalili nowe wysokości diet przysługujących radnemu Powiatu Myszkowskiego. 27 listopada br. zgodnie zagłosowali za obcięciem diet o 20 procent.


Fot. Andrzej Kozłowski
Radni podjęli uchwałę o obniżce diet

W przyjętej uchwale ustalono miesięczną dietę dla radnego w wysokości 90% minimalnego wynagrodzenia za pracę w danym roku, określanego corocznie na podstawie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Dla Przewodniczącego Rady wysokość diety wynosić będzie 180% minimalnego wynagrodzenia za pracę w danym roku, określanego corocznie na podstawie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. W przypadku gdy w danym miesiącu kalendarzowym nie jest zwołana sesja, Przewodniczącemu Rady Powiatu przysługiwać będzie kwota w wysokości 50 % diety. Wiceprzewodniczący Rady pobierał będzie dietę w wysokości 130 % minimalnego wynagrodzenia za pracę w danym roku, określanego corocznie na podstawie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, a przewodniczący stałych komisji Rady w wysokości 120 % tegoż wskaźnika, natomiast Wiceprzewodniczący stałych komisji Rady otrzymywał będzie dietę w wysokości 100 %. Członkowie Zarządu Powiatu otrzymają dietę w wysokości 140 % wspomnianego wskaźnika.
Ustalono także zasady dotyczące potrąceń z diet, w przypadku nieobecności radnego: na sesji Rady Powiatu - 50 % miesięcznej diety, na posiedzeniach stałych komisji Rady lub na posiedzeniach Zarządu Powiatu - 12,5 %, jednak nie więcej niż 25 % należnej diety.

13

GRU

2009

30941

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.