Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wojsko już dziś pomoże śląskim energetykom

Jeszcze dziś wojsko przybędzie na pomoc energetykom usuwającym awarie w województwie śląskim - dowiedział się reporter RMF FM Piotr Glinkowski. Na podobny krok zdecydował się także wojewoda małopolski. Minister obrony zadeklarował, że aby wysłać żołnierzy w regiony zmagające się z awariami energetycznymi wystarczy ustna prośba wojewody.

W rozmowie z reporterem RMF FM Krzysztofem Zasadą minister obrony Bogdan Klich przyznał, że wojska inżynieryjne są już w stanie gotowości (...). Żołnierze mieli się przygotowywać do natychmiastowego niesienia pomocy w miejscach, gdzie lokalne władze nie radzą sobie ze skutkami ataku zimy.

Wystarczy mi ustne wystąpienie wojewody - może to być rozmowa telefoniczna - by wojsko pomogło mieszkańcom (...) Wystąpienia na piśmie mogą przyjść później. Ważna jest szybkość działania - podkreślał Bogdan Klich. Nasze wojska inżynieryjne są gotowe pomagać, zrobią wszystko to, do czego są zdolne; wykorzystamy sprzęt jaki mamy - dodał.

Wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk już poprosił MON o przysłanie żołnierzy. Do najbardziej potrzebujących gmin przyjedzie sześć ciężkich maszyn, m.in. - spycharki, koparko-ładowarki i sprzęt służący do transportu. Za jego obsługę będą odpowiedzialni żołnierze.(...)

Wojsko - jak przyznał w rozmowie z naszym dziennikarzem Zygmunt Łukaszczyk - będzie się przede wszystkim koncentrować na transporcie, postarają się dotrzeć tam, gdzie do tej pory nie udało się to energetykom.

Jeśli będą potrzebni gdzie indziej, dyspozycje wyda zakład energetyczny, któremu na czas "misji" wojsko będzie podlegać.

tekst za RMF FM

20

STY

2010

21667

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.