Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ponad 700 ton soli i 3,5 tys. ton piasku mają do dyspozycji powiatowi drogowcy do przeprowadzenia tegorocznej Akcji Zima. Dyżury w ramach akcji pełnione są całodobowo.


Fot. Andrzej Kozłowski
Na terenie całego powiatu Powiatowy Zarząd Dróg prowadzi Akcję Zima

Zima była, jak do tej pory, łaskawa dla wszystkich, także dla drogowców. Padający jednak intensywnie od Sylwestra śnieg oraz mróz, spowodowały, że drogi wymagają odśnieżania i walki ze śliskością. Od kilku dni możemy obserwować, na naszych drogach powiatowych i wojewódzkich, sprzęt do odśnieżania. Nad pracami związanymi z utrzymaniem zimowym dróg na drogach powiatowych i wojewódzkich czuwa Powiatowy Zarząd Dróg. "Akcję Zima prowadzimy na drogach powiatowych i wojewódzkich. W zależności od intensywności opadów, po drogach powiatu myszkowskiego jeżdżą cztery piaskarko-solarki, cztery piaskarki, trzy samochody wyposażone w pługi, pług wirnikowy, równiarki, ładowarki, ciągniki z pługiem i trzy samochody patrolowe, z firm wykonujących prace na nasze zlecenie oraz sprzęt własny PZD." - wylicza Mariusz Sikora, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Myszkowie.
Przez cały okres zimowy pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg przygotowują meldunki o stanie dróg i pracy sprzętu, które wysyłane są do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach i Sztabu Zarządzania Kryzysowego w Myszkowie. Drogi wojewódzkie o łącznej długości ponad 118 km utrzymywane są w III i II Standardzie Zimowego Utrzymania Dróg. W zakresie utrzymania Powiatowego Zarządu Dróg wchodzi 156,20 km dróg powiatowych, które są utrzymywane w IV Standardzie. Łączna długość dróg na których prowadzona jest akcja odśnieżna wynosi: 274,8 km. Wykonawcami zimowego utrzymania dróg są firmy: Firma Transportowa Usługowo Handlowa Wojciech Ćwiek z Lelowa, "DAMIREX" Damian Zwoliński z Myszkowa, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych "MYSZKÓW" Sp. z o.o. Żarki, Firma Usługowo Handlowa "JAGODA" Sławomir Jagoda z Częstochowy, Usługi Transportowe Marian Pilis z Niegowy, Zakład Handlowo- Usługowy "MASZCZYK" Wiesław Maszczyk z Żarek Letnisko, Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo-Handlowe "URBIT" Bogusław Bugaj z Lgoty Murowanej.
Dyżury prowadzone są 24 godz. na dobę przez pracowników PZD, natomiast sprzęt zatrudniany jest zgodnie z potrzebą i na wezwanie dyżurnych. Dyżurni przez cały okres zimowy przygotowują meldunki o stanie dróg i pracy sprzętu. Bardzo cenne są również informacje otrzymywane na bieżąco z Policji o stanie dróg. Akcja zimowa prowadzona jest z bazy Powiatowego Zarządu Dróg w Myszkowie z/s Żarki, 42-310 Żarki, ul. Myszkowska 59 tel. centrala - 34/314 89 96, sekretariat tel./fax 34/314 83 04. Pod nadzorem dyżurnych Powiatowego Zarządu Dróg.

04

STY

2010

36210

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1210665_33789341.JPG

Zdjęcie: P1210665_33789341.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.