Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Skrzyżowanie otwarte, wkrótce wideodetektor

Tuż przed Świętami, w środę 23 grudnia, odbyło się oficjalne otwarcie wyremontowanego skrzyżowania na Mijaczowie. Wstęgę wspólnie przecięli m.in. starosta myszkowski Łukasz Stachera i burmistrz Myszkowa Janusz Romaniuk.


Fot. Andrzej Kozłowski
Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie m.in. starosta myszkowski Łukasz Stachera i burmistrz Myszkowa Janusz Romaniuk

Oficjalne otwarcie skrzyżowania ul. Pułaskiego z Al. Wolności i ul. Krasickiego w Myszkowie, miało miejsce w przedświąteczną środę 23 grudnia. Oficjalnie wstęgę przecięli wspólnie: starosta myszkowski Łukasz Stachera, wicestarosta Jan Kieras, burmistrz Myszkowa Janusz Romaniuk i dyrektor PZD w Myszkowie Mariusz Sikora.
Remont tego newralgicznego odcinka trwał zaledwie kilka dni. Powiatowi drogowcy zdjęli starą nawierzchnię, wyregulowali studzienki i położyli nową nawierzchnię oraz wykonali nowe oznakowanie skrzyżowania. Prace na zlecenie Starostwa wykonało Konsorcjum Firm "DROGBUD" Podkarpacki Holding Budowy Dróg Sp. z o.o. ze Strzyżowa i Śląskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "DROGBUD" Sp. z o.o. z Siewierza. Remont skrzyżowania kosztował ok. 820 tys. zł.
Remont skrzyżowania był konieczny. "Bardziej chodziło o kanalizację, choć asfalt też był już spękany. Wypadające studzienki kanalizacyjne stwarzały zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu." - mówi Mariusz Sikora, dyr. Powiatowego Zarządu Dróg. Przy okazji remontu zmieniona została również sygnalizacja ruchu. Obecna jej wymiana jest związana z planowanym na wiosnę montażem wideodetektorów ruchu. Zastąpią one tradycyjne programy do sterowania sygnalizacją świetlną. "Na odcinku drogi, na którym dochodzi do częstych drgań, a tak się dzieje na tym skrzyżowaniu, doskonale spisuje się wideodetektor. Kamera zainstalowana na słupie jest elementem systemu sterowania sygnalizacją i służy do identyfikacji pojazdów. Dzięki temu światła na skrzyżowaniach pracują wydajniej. Przykładowo. Jeśli samochód chce skręcić z lewego pasa, to wideodetektor rejestruje postój pojazdu i po chwili "ustawia" mu światło na zielone" - tłumaczy Mariusz Sikora, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Myszkowie. Tak będzie już wkrótce na skrzyżowaniu na Mijaczowie.

03

STY

2009

24391

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1210616._873507719.JPG

Zdjęcie: P1210616._873507719.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.