Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Świąteczny nastrój zawitał w środowe popołudnie 16 grudnia br., do Zespołu Szkół im. T.Kościuszki w Żarkach. Odbył się w tym dniu, nastrojowy wigilijny wieczór szkolnej społeczności.


Fot. Andrzej Kozłowski
Starosta myszkowski Łukasz Stachera i dyr. ZS w Żarkach Mariola Piątek - Piłat z symbolicznym wigilijnym stroikiem

W tym roku uczniowie szkoły zaprezentowali program słowno - muzyczny o tematyce świątecznej. Młodzież wspomagali ojcowie paulini z Sanktuarium w Leśniowie. Sala gimnastyczna szkoły, udekorowana świątecznie wypełniła się kolędami i pastorałkami. Uroku chwili dodawała scenografia przygotowana również przez uczniów szkoły. Uroczystą Wigilijną Wieczerzę rozpoczęła dyrektor Zespołu Szkół w Żarkach Mariola Piątek - Piłat, która powitała zgromadzonych w sali gimnastycznej: grono pedagogiczne oraz pozostałych pracowników szkoły, zapraszając wszystkich do obejrzenia części artystycznej, jaką na tę okoliczność przygotowała młodzież Zespołu. Ze świątecznymi życzeniami przybył starosta myszkowski Łukasz Stachera. "Jest taki dzień, na który czekamy wszyscy - Wigilia, święta Bożego Narodzenia"- mówiła dyrektor ZS Mariola Piątek - Piłat. - "Ta krótka chwila zatrzymania się w tym całym przedświątecznym zabieganiu, wspólne spotkanie, śpiewanie kolęd, życzenia niech wprowadzą nas w świąteczny nastrój". Po czym podzielono się opłatkiem i złożono sobie życzenia.
Z przywiezionym, dzięki finansowemu wsparciu m.in. Starostwa Powiatowego, Betlejemskim Światłem Pokoju, do całej społeczności szkolnej przybyli harcerze z myszkowskiego hufca ZHP.
Wszystko to sprawiło, iż cała szkoła mogła poczuć się bardzo blisko i uświadomić sobie, iż tworzy jedną, szkolną wspólnotę. Nad duchową stroną wigilijnego spotkania czuwał ks. Szczepan Wylaź, wikariusz parafii p.w. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Żarkach.

03

STY

2009

44833

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1210434_743261962.JPG

Zdjęcie: P1210434_743261962.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.