Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Obradowały połączone sztaby kryzysowe

Dziś w Częstochowie w trybie pilnym zebrał się sztab kryzysowy z udziałem starostów regionu częstochowskiego. Narada poświęcona była sytuacji powodziowej w naszym regionie.


Fot. Andrzej Kozłowski
Posiedzenie sztabu kryzysowego w częstochowskim starostwie

W pracach sztabu kryzysowego uczestniczyli m.in.: wicewojewoda śląski Stanisław Dąbrowa, starosta myszkowski Łukasz Stachera, starosta częstochowski Andrzej Kwapisz, wicestarosta kłobucki Roman Minkina oraz służby zarządzania kryzysowego, w tym kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego Starosty Myszkowskiego Zbigniew Tarczewski.


Fot. Andrzej Kozłowski
Starosta myszkowski Łukasz Stachera przedstawił sytuację w powiecie myszkowskim

W powiecie myszkowskim w dniu dzisiejszym od godziny 10.00 starosta myszkowski Łukasz Stachera wprowadził stan pogotowia przeciwpowodziowego na terenie całego powiatu. Najtrudniejsza sytuacja panuje w Koziegłowach, Żarkach i Myszkowie.
Sytuacja w powiecie myszkowskim stale monitorowana jest przez służby podległe staroście, w tym Biuro Zarządzania Kryzysowego.
Wg meldunku sytuacyjnego Biura Zarządzania Kryzysowego z godz. 11.00 w gminie Koziegłowy występują podtopienia w miejscowościach Miłość i Huta Stara. Stany ostrzegawcze przekroczone są na rzece Boży Stok. W gminie Żarki podtopione są domy w dzielnicy Olesiów w Żarkach, w Ostrowie (ul. Kolejowa), Czarka, Jurajska. W gminie Poraj – przepust od Choronia obok torów kolejowych. Zwiększono zrzut ze zbiornika w Poraju do 15m3/s od godz. 11.00, gdzie występuje zagrożenie niekontrolowanym zrzutem ze zbiornika. W Myszkowie nastąpiły podtopienia w ulicach Żarecka, Okrzei, Pusta, Zielona, Osińska Góra, przepompownia Stary Myszków, Warta, Szpitalna. Stany ostrzegawcze na Warcie i jej dopływach są przekroczone. W gminie Niegowa zagrożenie podtopieniem oczyszczalnia ścieków, podtopienie szkoła Mzurów. Wszystkie siły PSP i OSP prowadzą działania polegające na zabezpieczeniu budynków, wypompowywaniu wody stawianiu zapór z piasku. W przypadku braku przejezdności dróg Policja organizuje objazdy. Postawiono w stan gotowości Powiatową Inspekcję Sanitarną i Weterynaryjną. Na bieżąco prowadzi się monitorowanie i analizę poziomu wody poniżej zbiornika Poraj w związku ze zwiększonym zrzutem wody na zbiorniku. Informacja o zatopieniach dróg powiatowych: Cynków, Gęzyn, Ostrów, Żarki, Zaborze i DW 793 w Żelisławicach. Woda przelewa się przez przepusty. Istnieje prawdopodobieństwo przelania się wody nad mostami. Prognozy pogody dla naszego regionu nie są optymistyczne. Zapowiadane są kolejne opady deszczu.

17

MAJ

2010

69305

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

P1260335_768693038.JPG

Zdjęcie: P1260335_768693038.JPG

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.